Türkiye Yollarına Çıkan Mercedes S-Serisi Coupe’nin öne çıkan özellikleri [Video]

By on 17 Şubat 2018

Mercedes ürünü gamının en üst noktalarından birisi olan S-Serisi‘nin Türkiye çıkartması devam ediyor. Geçtiğimiz eylül ayında sedan versiyonu ile ülkemizdeki satışlarına başlanan 2018 model yıllı makyajlı kasa, şimdi de sportif ruhu arayanlar için coupe versiyonuyla Türkiye’deki kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Açıklanan başlangıç fiyatı da hitap ettiği kitle ile doğru orantılı olan yeni modelde İki kapılı versiyonlara özel bir donanım olan ve standart olarak sunulan OLED teknolojisine sahip arka aydınlatma grubu, deneyimi bambaşka bir noktaya taşıyor. Buna ek olarak 560 Coupé’de sunulan yeni çift turbo beslemeli V8 motor da sürüş deneyimindeki farkı hissettiren parçalar arasında olacak.

2018mercedesscoupe2

Kokpit bölümünde standart S-Serisi ile benzer bir yapının hakim olduğu coupe’nin konsol merkezinde artık alt modellere de kaydırılmaya başlanan 12,3 inç‘lik ekranlar yer alıyor. Yeni model yılıyla birlikte direksiyonunda da güncellemelerin yapıldığı araçta multimedya sisteminin yanı sıra hız sabitleme sistemini de direksiyon üzerindeki dokunmatik bölümden kontrol etmek artık mümkün.

2018mercedesscoupe6

Bugüne kadar bilgi ve eğlence sistemini kumanda eden sesli komut sistemi de daha da geliştirilerek artık araç fonksiyonlarını da kumanda etme imkânı sunuyor. Sürücü; iklimlendirme, koltuk ısıtması/havalandırması, aydınlatma (ambiyans, okuma lambası, arka kısım lambası), koltukların masaj fonksiyonu ve head-up- display gibi donanımları sesli komutla kumanda edebiliyor. Sistem, dil seçeneği ve donanım seviyesine bağlı olarak sistem 450’ye kadar sözlü komutu destekliyor.

VİDEO

Silindir kapatma özelliğine sahip yeni çift turbo beslemeli V8 makinesiyle çok daha verimli bir canavar haline gelen S-Serisi Coupe’de altı ve on iki silindirli seçenekler de sunulmaya devam ediliyor. 469 beygir güç ve 700 Nm tork ürettiği görülen yeni V8 motor ortalamada 8,7 litre gibi bir tüketim değerine sahip. Ülkemizde dört farklı versiyonla 1.257.700 TL‘den başlayan fiyatlarla satın alınabilecek olan Mercedes S-Serisi Coupe’nin motor detaylarına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir