Türkiye Şampiyonu’nun Adı; Borusan Otomotiv Motorsport

By on 24 Kasım 2014

Borusan Otomotiv Motorsport, Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonunda geleneğini yine bozmadı. Sezonu, “2014 Takımlar Şampiyonu”  ve “Süper Grup Şampiyonu” olarak iki büyük zaferle kapattı.

Türkiye Pist Şampiyonası Süper ve Maxi Grup final yarışları 22-23 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park Pist’inde koşuldu. Borusan Otomotiv Motorsport, TPŞ son ayak yarışlarında Levent Kocabıyık, Kaan Gürgenç ve Fatih Ayhan pilotajında 2 BMW 320si ve BMW320 TC ile start aldı.

Sezon bitimine 2 yarış kala erken şampiyonluk kutlaması yapan Levent Kocabıyık, final yarışlarında da rahattı. Süper Grup’ta koşulan ilk yarışı 1’inci tamamlayan Kocabıyık, takımına değerli puanlar kazandırdı ve Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonu “Süper Grup Şampiyonluğu’nun haklı gurunu yaşadı.  Borusan Otomotiv Motorsport’un kazandığı bu başarı aynı zamanda BMW 320’nin Türkiye Şampiyonası’ndaki üst üste kazandığı 8’inci zaferi olarak tarihe geçti.

PODYUMTakımlar Şampiyonluğu mücadelesini ilk yarıştan bu yana lider olarak sürdüren Borusan Otomotiv Motorsport, 12 puan önde başladığı son yarışta da avantajını kaybetmedi. 2009, 2011, 2013 sezonlarında olduğu gibi 2014 sezonunu rakibinden 16 puan önde Türkiye Takımlar Şampiyonu olarak tamamladı.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir