Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Şampiyonluk ve 3’lük Skoda’nın…

By on 22 Ekim 2012

Skoda, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7’nci  ve son ayağı olan 37’inci Yeşil Bursa Rallisi’nde Luca Rosetti&Matteo ve Burak Çukurova&Ünal Tezel ekipleri ile zirveyi kapattı. Rosetti& Chiarcossi ikilisi 1.ncilik kürsüsüne çıkarak 2012 sezonu Türkiye Ralli Şampiyonası şampiyonu oldu, Çukurova&Tezel ikilisi de podyum da 3’ncü olarak yer aldı. 

Türkiye Ralli Şampiyonası 7. ayağı olan Yeşil Bursa Rallisi, 20-21 Ekim tarihleri arasında Bursa’da gerçekleşti. Skoda Yüce Auto desteğiyle Fabia S2000 ile 2 gün boyunca kıyasıya bir mücadeleye sahne olan toplam ve 518,59 km’den oluşan Yeşil Bursa Rallisini Pegasus Racing takımında 3 Avrupa Şampiyonluğu bulunan Luca Rosetti&Matteo Chiarcossi ikilisi sergiledikleri muhteşem performans ile birinci olarak tamamladı. Luca Rosetti&Matteo Chiarcossi bu sonuçla Skoda Fabia S2000’ler ile 2012 Türkiye Ralli Şampiyonu oldular. Aynı takımda yer alan Burak Çukurova&Ünal Tezel ikilisi de Fabia S2000 ile asfalt zemin tecrübelerini göstererek Hitit Rallisi’ndeki 3.ncülükten sonra Bursa’da da 3.ncü olarak  kürsüde ki yerini aldılar.

 

Zorlu mücadeleyi ve sezonu ilk sırada tamamlayan çıkaran şampiyon pilot Luca Rosetti “Sert bir mücadelenin olduğu zorlu bir asfalt yarışını birinci sırada bitirerek sezonu şampiyon olarak tamamlamaktan dolayı çok mutluyuz. Skoda Fabia S2000 ile birlikte asfalt yarışlardaki  performansımıza güvenerek güzel bir yarış geçirdik ve bizi zirveye taşıdı. Skoda Yüce Auto desteği ile birlikte Türkiye Ralli Şampiyonasını kazandığımız için çok mutluyuz. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarışmak bizim için çok heyecanlı ve keyifliydi.” dedi.

Şampiyon pilot Burak Çukurova&Ünal Tezel ikilisi ise”Sezonun son yarışı olan ve geçen sene kazandığımız Yeşil Bursa Rallisi gerçekten güzel bir yarış oldu ve yarışın son anına kadar heyecanın üst düzey olduğu bu yarışta Skoda ile genel klasman 3.’sü olduğumuz için çok mutluyuz. Tüm sene boyunca bizden maddi ve manevi desteklerini hiç esirgemeyen Yüce Auto’ya çok teşekkür ederiz. Sezonu bu şekilde 2 otomobille podyumda tamamladığımız için çok mutluyuz. Skoda Fabia S2000 sezon boyunca sorunsuzluğu ve hızıyla gerçekten çok özel bir otomobil olduğunu tüm motorsporları sevenlerine göstermiş olmaktan dolayı çok memnunuz.“ dedi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir