Türkiye Ralli Şampiyonası’nda DüelloToprakta Devam Ediyor

By on 07 Haziran 2012

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3’üncü ayağı 33’üncü İstanbul Rallisi’nde Team 47 Motorsports takım renkleriyle yarışacak Volkan Işık ve co-pilotu Vedat Bostancı, toprak parkurda tecrübesini konuşturacak. Genel sıralamada ilk iki sırayı paylaşan Volkan Işık ve Luca Rossetti düellosu ise, yarışa damgasını vuracak.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan 33’üncü İstanbul Rallisi’nde 9 Haziran Cumartesi gerçekleşecek teknik kontrollerin ardından 10 Haziran Pazar günü,  09.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan verilecek start ile başlayacak. Toplam 9 etaptan oluşacak mücadele;  ISG, Yeşilvadi ve Oruçoğlu etaplarının 3’er kez geçilmesiyle tamamlanarak saat 19.00 itibariyle finiş podyumunda son bulacak.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk 2 yarışında, Volkan Işık – Vedat Bostancı ve Luca Rossetti – MatteoChiarcossi, birer birincilik kazanmış genel sıralamada puanlarını 45’e yükseltmişlerdi.  Bu kez toprak parkurda kozlarını paylaşacak ekipler, pilotajın ön plana çıktığı bu parkurda birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacak. İzleyici açısından da seyir keyfi yüksek olacak İstanbul Rallisi, sonucu tahmini zor bir iddiaya dönüşüyor.

Beklenti ve Rekabet yüksek olacak

Tasarımı ve üretimi kendisine ait ilk Türk yarış otomobili Volkicarlar’la  şehir içinde gerçekleştirilen V1 Challenge organizasyonuyla adından sıkça bahsedilen Volkan Işık, İstanbul Rallisi’nde beklentinin daha fazla olduğunu söylüyor;

“ Bu sezon ilk kez toprak zemine çıkıyoruz ve arka arkaya 3 kere toprakta yarışacağız. Bu nedenle hem beklenti hem de rekabet asfalta göre daha yüksek olacak. Bu yarışta, diğer pilotlar da tecrübeleriyle Rossetti ile yaşadığımız yakın mücadeleye dahil olacaklarını tahmin ediyorum. Herkesin işi gittikçe zorlaşıyor.”

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir