TURKAR 4×4’ün Yeni Modelleri Almanya’da Görücüye Çıkıyor!

By on 12 Nisan 2013

Hisarlar Grup bünyesinde, Türk mühendisler tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli 4×4’ü TURKAR’ın yeni üst yapılı araçları ORUMA ve Servis Aracı, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Bauma fuarında tanıtılacak. Hisarlar CEO’su Zafer Türker, dünyanın farklı bölgelerinden binlerce profesyonelin ziyaret edeceği fuarın, ‘engel tanımayan Anadolu Dağ Keçisi’ olarak tanımlanan TURKAR 4×4’ün ihracat alanının genişletmesi ve ülkemizin tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Hisarlar Grup tarafından üretilen, Türkiye’nin ilk yerli 4×4 arazi aracı TURKAR, Almanya’da görücüye çıkıyor. TURKAR 4×4’ün iki yeni üst yapılı aracı, Almanya’nın Münih kentinde 15-21 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Bauma Uluslararası İnşaat Makineleri, İnşaat Malzemesi Makineleri, İnşaat Araçları ve Madencilik Makineleri İhtisas Fuarı’nda tanıtılacak.

Üç yılda bir düzenlenen, bu yıl 30’uncusu gerçekleştirilecek olan Bauma fuarına bu yıl ikinci kez katıldıklarını vurgulayan Hisarlar CEO’su Zafer Türker, “Grup olarak yer aldığımız Bauma’daki 210 metrekarelik standımızda, başta Avrupa olmak üzere, dünyanın her yerinden fuarı ziyaret edecek olan binlerce profesyoneli ağırlayacağız. Üretimini gerçekleştirdiğimiz kabin ve iş makinelerinin yanı sıra TURKAR 4×4’ün iki yeni modelini de tüm ayrıntıları ile ziyaretçilere tanıtmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bauma fuarında yer almanın sadece Hisarlar Grup açısından değil, Türkiye’nin tanıtımı açısından da büyük önem taşıdığına değinen Türker, fuarda tanıtılacak TURKAR 4×4 modelleri ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Türkiye’nin ilk yerli çok fonksiyonlu arazi aracı olan ve ‘engel tanımayan Anadolu Dağ Keçisi’ olarak tanımladığımız TURKAR 4×4’ün yeni üst yapılı modelleri, aracın tüm karakteristik özelliklerini taşıyor. Her tür çetin arazi ve iklim koşullarında hizmet vermek üzere tasarlanan araçlardan teleskobik platformlu aracımıza ORUMA adını verdik. Çalışma yüksekliği 14 metre olan TURKAR ORUMA’nın taşıma kapasitesi ise 200 kilogram. Diğer aracımız olan Servis Aracı ise hidrolik hava kompresörü ile 8 bar/110 litre hava tankına, 30 litre havalı gres pompasına ve 60 litre ince yap pompasına sahip bulunuyor. Ayrıca lastik hava şişirme makarası, 150 mm mengene ve çalışma masası, çalışma aydınlatmaları ve hava çıkış jakları da aracığın diğer gelişmiş özellikleri olarak öne çıkıyor. Opsiyonel olarak sunulan yol temizleme süpürgesi ve basınçlı yıkama ünitesi ise TURKAR 4×4 Servis Aracı’nı her koşulda hizmet verebilen vazgeçilmez bir çok amaçlı yardımcı yapıyor. Fuar katılımcılarının araçlarımıza büyük ilgi göstereceğine ve Türkiye’nin ilk yerli 4×4 arazi aracı TURKAR’ın ihracat alanının Bauma fuarının ardından daha da genişleyeceğine inanıyorum.”

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir