Türk Telekom International’dan Dev Anlaşma!

By on 08 Nisan 2014

Türk Telekom International ile veri merkezi işletmecisi Datamena, Türk Telekom International’ın erişim alanını Orta Doğu’ya genişletmek üzere ortaklık anlaşması imzaladı.

Capacity Ortadoğu konferansında biraraya gelen Türk Telekom International (TTI) ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet gösteren, Orta Doğu ve Afrika’ya hizmet veren veri merkezi işletmecisi Datamena, bir ağ erişim noktası kurmak ve Türk Telekom International’ın erişim alanını Orta Doğu’ya ve ötesine genişletmek üzere ortaklık anlaşması imzaladı.

“Datamena, etkin ve güvenilir bir çözüm”

Türk Telekom International Genel Müdürü Cengiz Öztelcan, ” Bölgeye yeni kapasite sunma niyetimizi gerçekleştirmek üzere ağ erişim noktası olarak, veri merkezinin stratejik konumu ve hâlihazırda ağındaki operatörler, CDN’ler, bulut hizmeti sağlayıcıları ve kurumsal müşterilerden oluşan zengin ekosistem dolayısıyla Datamena’yı seçtik. Gelecekteki bağlantılar da düşünüldüğünde Datamena etkin ve güvenilir bir çözüm.”

Datamena Başkan Yardımcısı Mahesh Jaishanka da, “Türk Telekom International Datamena müşterilerine çok çeşitli ve cazip fırsatlar sunuyor. Global Carrier Awards 2013’te Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Taşıyıcısı seçilen TTI, özellikle Türkiye ve  Avrupa’ya bağlantı seçeneklerini artıracak. TTI ayrıca Datamena’ya, MEETS gibi diğer kablolara da bağlanabileceği, Orta Doğu ile Avrupa arasında yeni ve alternatif bir rota olan Gulfstream AMEER’i de getirmiş oluyor” dedi.

Türk Telekom International, bu anlaşmayla Birleşik Arap Emirlikleri’nde 40’ın üzerinde müşterinin oluşturduğu, hızla büyüyen bir ekosisteme katılmış oluyor.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir