Türk Pilotlar, Orta Avrupa Şampiyonası’na Damga Vurdu …

By on 24 Ağustos 2012

Go Motorsporları Pilotları, Slovakia Ring’de gerçekleşen Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe yarışında Avrupalı rakiplerini geride bırakarak genel klasmanda birinci ve ikinciliği kazandılar.

Porsche Supercup pilotlarının da start aldığı, 17-19 Ağustos 2012 tarihlerinde gerçekleşen  Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe dördüncü ayak yarışına GO Motorsporları beş pilotla katıldı. Lamp 83 Pilotu Cenk Ceyişakar, Ata Freight Line Pilotu Cengiz Oğuzhan, Arif Suyabatmaz, Mydays Pilotu Yadel Oskan ve GO Motorsporları’nın genç pilotu Emre Durmaz ile Slovakia Ring’te start alan GO Motosporları, Avrupa’nın önde gelen pilotlarıyla mücadele etti. 17 pilotun mücadelesine sahne olan ve Porsche Supercup’ın başarılı pilotu Robert Lukas’ın da misafir pilot olarak start aldığı yarışta Go Motorsporları’ndan iki isim Cengiz Oğuzhan ve Emre Durmaz, ayağı birinci ve ikinci bitirerek podyumda yerlerini aldı.

17 pilotun yarıştığı şampiyonada ‘’Class 1’’ ve ‘’Class 2’’ (*) olarak ayırılan gruplarda Cengiz Oğuzhan ve Emre Durmaz ilk yarışın sonunda ‘’Class 2’’de ikinci ve üçüncü sırayı alarak podyuma çıktılar. Class 2’de dördüncü olan isim ise istikrarlı pilotajını yarışın sonuna kadar koruyan Arif Suyabatmaz oldu.

Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe’un dördüncü ayağındaki ikinci yarışı Slovakia Ring’teki 10.000 seyircinin deyim yerindeyse nefes almadan izlediği bir mücadele oldu. İkinci yarışı ilk sırada bitiren Cengiz Oğuzhan ve ikinci sırada bitiren Emre Durmaz podyuma Türk bayraklarıyla çıktı. Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe genel klasmanında ilk iki sırayı alarak duble yapan GO Motorsporları pilotları istiklal marşının ardından kupalarını aldılar.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir