TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya “Yarının Yeni Liderleri” Programına Seçildi…

By on 25 Mart 2013

Gelişmekte olan ülkelerin ekonomik ve sosyal kalkınmalarına destek veren uluslararası kuruluş Crans Montana Forum*’un “Yarının Yeni Liderleri” programına, Türkiye’den TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya seçildi. Programa UNDP tarafından aday gösterilen Abdullah Orkun Kaya, iş dünyasında liderlik performansıyla öne çıkan, ülkeleri için ekonomik ve sosyal fayda üreten genç liderlerin bir arada çalıştığı programda “Yarının Yeni Liderleri”nden biri olarak Türkiye’yi temsil edecek.

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) bünyesindeki İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi’nin önerisi doğrultusunda, uluslararası iş dünyasının saygın organizasyonlarından Crans Montana Forum’un “Yarının Yeni Liderleri” üyeleri arasına kabul edildi. İş dünyasının önde gelen genç liderlerini bir araya getiren organizasyona Türkiye’den davet edilen ilk yönetici olan Abdullah Orkun Kaya, önümüzdeki üç yıl boyunca Crans Montana Forum’da Türkiye’yi temsil edecek.

“Yarının Yeni Liderleri” programında Afrika, Ortadoğu, Asya ve Uzak Doğu’dan iş dünyasının genç liderleri ile birlikte çalışmalarda bulunacak olan Kaya, 26 – 28 Nisan tarihlerinde “Yeni Ekonomiler & Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Önündeki Zorluklar” toplantısına katılacak.

UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktörü Simona Marinescu, konu hakkındaki görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Crans Montana Forum, daha güçlü ve kalkınmış toplumların yaygınlaşması açısından oldukça önemli bir organizasyon. İş dünyasındaki liderlik performanslarıyla öne çıkan, ülkeleri için ekonomik ve sosyal fayda üreten genç liderleri bir araya getiren bu organizasyona Abdullah Orkun Kaya’yı aday gösterdik. Crans Montana Forum’da “Yarının Yeni Lideri” olarak Türkiye’yi temsil edecek Abdullah Orkun Kaya’nın, Türkiye’nin bölgesel ve uluslararası ilişkilerinin daha da ileri taşınması konusunda önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.”

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir