Trafik Hayattır! Örnek KSS Projesi Seçildi…

By on 24 Aralık 2012

Doğuş Otomotiv’in trafik güvenliği bilincinin toplumun geneline yayılması amacıyla başlattığı Trafik Hayattır! kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluğu Derneği tarafından düzenlenen “İşletme 2023:Cumhuriyetin 100’üncü Yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri” etkinliğinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da jüri özel ödülüne layık görüldü. Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Örnek Eğitim Uygulaması Ödülü de Trafik Hayattır’ın oldu.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından Türkiye’nin Stratejik Vizyonuna katkı sağlamak amacında olan sorumlu şirketlerin uluslararası arenada örnek olacak KSS çözümlerini sergilemek amacıyla düzenlenen “İşletme 2023; Cumhuriyetin 100. Yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk” etkinliği 21 Aralık Cuma günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşti.

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin özel olarak davet edildiği organizasyonda, Corporate Social Responsibility Europe (Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği) ulusal ortakları ve kurumsal sosyal sorumluluk uzmanlarından oluşan değerlendirme kurulu tarafından etkinliğe davet edilen tüm şirketlerin KSS uygulamaları incelendi. Doğuş Otomotiv, Trafik Hayattır! eğitim çalışmalarıyla, Kurumsal Sorumluluğun yaygınlaştırılması ve bu alanda bilinç geliştirilmesi kapsamında liderlik eden şirket seçilerek “Jüri Özel Ödülü”ne ve Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Örnek Eğitim Uygulaması Ödülü’ne layık görüldü. Doğuş Otomotiv, 2004 yılından beri aralıksız sürdürdüğü Trafik Hayattır! Kurumsal sorumluluk platformu geçen yıl da aynı etkinlikte Kurum İçi Sosyal Sorumluluk Uygulaması Ödülü ve Juri Özel Ödülü’ne layık görülmüştü.

30 bin öğrenciye ulaşıldı

Doğuş Otomotiv, 2012 yılı boyunca trafik güvenliği bilincinin toplumumuzda gelişmesi için öncelikli hedef kitlesi gençler ve çocuklara yönelik özel projeler geliştirdi. Trafik Hayattır! eğitimlerinde ailelerin davranış değişikliğinde büyük rol oynadıkları araştırmalar ile kanıtlanan ilköğretim çağındaki çocukların özel bir yeri bulunuyor. Bu kapsamda, kurulan trafik güvenliği eğitim alanında okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik bilgiler verildi. Trafik Güvenliği Sergisini yaklaşık 80 bin çocuk ziyaret etti. Bu yıl eylül ayında da yine ilköğretim öğrencilerine yönelik, 5 ilde eğitimler düzenlendi. İstanbul, Niğde, Bursa, Ankara ve Kocaeli’nde düzenlenen bu eğitimler ile ilköğretim çağındaki öğrencilere eğitim veren eğitmenlere trafik güvenliği konusunda faydalı bilgiler aktarıldı. Tam gün süren bu eğitimlerin ardından sınıf öğretmenleri, bu bilgileri, Hayat Bilgisi trafik güvenliği dersi kapsamında öğrencilerine aktarmaya başladı. 2012 yılı içinde 5 ilde düzenlediği eğitimler ile Doğuş Otomotiv yaklaşık 1000 öğretmen ve 30.000 öğrenciye ulaşıldı.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir