Toyota’nın Sosyal Sorumluluk Projeleri Tüm Hızıyla Sürüyor!

By on 29 Kasım 2013

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen sosyal sorumluluk projeleri 2013-2014 eğitim yılında da devam ediyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., Türkiye ekonomisine katkısının yanında sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalar ile de dikkat çekiyor. 2006 yılından bu yana Sakarya’da bulunan ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik olarak sosyal sorumluluk faaliyetleri kararlılıkla yürüten Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., bu çalışmalar ile 10 binden fazla öğrencinin sosyal gelişimine katkıda bulundu.

Trafik Güvenliği Okulu AktivitesiToyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.’den yapılan açıklamada, gerçekleştirilen başlıca sosyal sorumluluk projeleri şu şekilde sıralandı;

Teknik Proje Yarışması – 2006 yılında başlayan proje ilköğretim ve lise öğrencilerinin proje geliştirme ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. Projeye bugüne kadar kadar yaklaşık 3 bin 500 öğrenci katıldı.

Trafik Güvenliği Okulu Aktivitesi – İlköğretim öğrencilerinin trafik güvenliği bilincini geliştirmeyi amaçlayan aktiviteler içeriyor. 2010 yılında başlayan bu faaliyete, bugüne kadar yaklaşık 2 bin öğrenci katıldı. Bu eğitim yılında ise Erenler İlçesi’nden 950 öğrencinin katılması planlanıyor.

Trafik Güvenliği Resim Yarışması – İlköğretim öğrencilerinin trafik güvenliği bilincini pekiştirmeyi hedefleyen ve 2006 yılında başlayan aktiviteye şu ana kadar 2 bin 400 öğrenci katıldı.

Çevre Turu – 2009 yılında başlayan ve ilköğretim öğrencilerinin çevre bilincini geliştirirken, çevreyle dost üretim faaliyetini yerinde incelemelerini sağlayan etkinliğe bugüne dek 3 bin öğrenci katıldı. Bu eğitim yılında da devam edecek projeye Adapazarı Merkez İlçesi’nden 1500 öğrencinin daha katılması planlanıyor.

Bunların yanısıra Türkiye’nin birçok iline, mesleki eğitimde uygulama amaçlı kullanılmak üzere araç, motor, şanzıman gibi ekipman bağışlarını devam ettiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., şu ana kadar meslek liselerine ve üniversitelere eğitim amaçlı 42 araç, 646 motor ve 410 şanzıman hibe etti.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir