Toyota’dan Lösev’e Destek “#LÖSEVeAmbulansAlıyoruz”

By on 17 Aralık 2012

Toyota,ünlü komedyen Ceyhun Yılmaz tarafından sosyal medyada “#12aralıktaLöseveambulansalıyoruz” tabelası ile başlatılan kampanyaya duyarsız kalmadı. Toyota, Ceyhun Yılmaz’ın sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde LÖSEV’e 100 bin TL tutarında maddi katkı sağladı. Toyota’nın Kartal’da bulunan merkezinde Ceyhun Yılmaz’ın da katıldığı törende Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt ambulans alımı için kullanılacak 100 bin TL tutarındaki bağış protokolünü LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Üstün Ezer’e takdim etti.

Ünlü komedyen Ceyhun Yılmaz, 6 Aralık tarihinde  twitter’da “#12aralıktaLöseveambulansalıyoruz” tabelası ile twitter kullanıcılarını ve takipçilerini harekete geçirerek kampanyada ilk adımı atmıştı. 12 Aralıkta ise“#LÖSEVeAmbulansalıyoruz” tabelası ile Ceyhun Yılmaz’ın belirlediği 100.000 sosyal medya etkileşim hedefi de gerçekleşmiş oldu.

LÖSEV’e ambulans alımında sosyal medyanın sosyal sorumluluk etkisi ve Toyota’nın verdiği desteğin iletilmesi için düzenlenen törende konuşan Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, sosyal medyanın gücüne bir kez daha şahit olduklarını belirterek “Ceyhun Yılmaz tarafından başlatılan kampanyaya gösterilen ilgi sosyal medyanın toplumsal dayanışma konusunda ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesidir.  Biz de sosyal sorumluluk bakış açısıyla LÖSEV’e katkıda bulunmak ve böylece mümkünse bir çok hayatın kurtarılmasına katkıda bulunmak için bu çağrıya kayıtsız kalamazdık. Ceyhun Yılmaz’ın belirlediği 100.000 sosyal medya etkileşim hedefinin gerçekleştiğini de memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum. Ancak biz, bir tek tweet dahi yollanmamış olsa da bu katkıyı sağlama kararlılığındaydık. Toyota olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’mizde toplumun yararına olabilecek projelerde yer almayı kurum olarak borç biliyoruz.” dedi.

LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Üstün Ezer de, kampanyanın kısa sürede amacına ulaştığını belirterek protokol töreninde şunları söyledi:

“Bugün çok anlamlı ve tüm topluma örnek olması gereken bir olay için bir aradayız. Gerçek bir sivil toplum örgütü olan LÖSEV, duyarlı ve sosyal medyada inanılmaz etkin olan gerçek bir sanatçı Ceyhun Yılmaz ve otomotivde dünya devi olan ama bir o kadar da sosyal sorumluluk duygusunu taşıyan Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt lösemili çocuklar için çabaladılar ve yepyeni bir ambulans için imzalar atıldı. LÖSEV bütün çocukların hak ettikleri en iyi tedaviyi tüm dünyadaki kardeşleri ile eşit koşullarda ve parasız almaları gerektiğine inanıyor. Şimdi lösemili çocuklarımız en modern cihazlarla donanmış bir ambulansla güven içerisinde hayata tutunabilecektir.”

 

LÖSEV Başkanı Dr. Üstün Ezer yaptığı konuşmada ayrıca, projeyi hayata geçiren Ceyhun Yılmaz’a, projeye destek verenlere ve Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt’a da teşekkür ederek “Biliyoruz ki bu ambulans sayesinde yüzlerce çocuğumuzun hayatı kurtulacak ve lösemi canavarına teslim olmayacaklardır.” şeklinde konuştu.

 

Kampanyayı başlatan Ceyhun Yılmaz da, sosyal medyanın insanları harekete geçirmek için önemli bir araç olduğunu kaydederek “LÖSEV’in ambulans ihtiyacı vardı. Toyota’nın katkıları ve Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt’un koca yüreği ile bir ambulans alındı. Bu yardımlar sadece başlangıç.” diye konuştu.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir