Toyota’dan Cenevre’de 3 Dünya 1 Avrupa Prömiyeri Birden!

By on 01 Şubat 2013

Dünyanın lider otomotiv üreticisi Toyota, 2013 Cenevre Motor Show’da “her zaman daha iyi otomobiller üretme” vizyonunu bir kez daha ortaya koymaya hazırlanıyor. Toyota, fuarda Yeni Auris Touring Sports, FT-86 Open konsept ve Toyota i-Road  konseptinin dünya prömiyerleri ile  Yeni RAV4’ün Avrupa prömiyerini gerçekleştirecek.

Geçmişten bugüne Yeni RAV4

Cenevre’de Avrupa prömiyerini gerçekleştirecek olan 4.nesil RAV4 temel değerlerinden ödün vermeden önceki nesillerin mirasını günümüze taşıyor. Yeni RAV4, aile kullanımını daha güçlü bir şekilde öne çıkarırken, ayırdedilen görünümü, en üst seviyedeki iç donanımı, yenilenen 4×4 sistem özellikleriyle daha keyifli ve verimli sürüş deneyimi yaşatmaya da hazırlanıyor. Cenevre’deki Avrupa prömiyerinde Yeni RAV4’ün “Premium” ve “Adventure” versiyonları beğenilere sunulacak.

Yeni Auris Touring Sports

Cenevre Motor Show, Yeni Toyota Auris Touring Sports modelinin dünya prömiyerine de sahne olacak. Ön gösterimi Paris Motor Show’da yapılan  Yeni Auris Touring Sports’un tüm özellikleri, boyutları ve performans verileri ilk kez Cenevre’de paylaşılacak. Çok yönlü dinamik tasarımı, geniş bagaj kapasitesi de sunan Yeni Auris Touring Sports orta sınıf Station Wagon segmentinde yeni referans noktası olacak. Segmentinde ilk tam hibrit motor teknolojisi seçeneğine sahip olan Yeni Auris Touring Sports’un farklı bir tasarımı olan “Black” versiyonu da Toyota standında tanıtılacak.

FT-86 Open Konsept

Toyota’nın ödüllü spor otomobili GT86 modelinin yakın gelecekte ortaya çıkacak ve yine heyecan verecek  bir yansıması olan FT-86 Open konsepti de fuarın gözdelerinden biri olmaya aday. Toyota, dünya prömiyeri gerçekleştirilecek olan  FT-86 Open konseptini spor otomobil meraklılarının beğenisine sunacak.

Toyota i-ROAD

İki kişilik Toyota i-ROAD konsepti fuarın en fazla ilgi çekecek modellerinden bir diğeri olacak. Kompakt, eğlenceli ve 0 emisyonlu Toyota i-ROAD şehirlerde kişisel sürdürülebilir ulaşım için ideal çözüm olarak sunuluyor.

*Toyota Basın Toplantısı, 5 Mart Salı günü saat 13.00’da 4.111 nolu standda gerçekleştirilecek.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir