Toyota Yenilenen Yüzüyle Çukurova Oto Show’da Göz Kamaştırdı!

By on 13 Mayıs 2013

Toyota, Adana’da düzenlenen Çukurova Oto Show’da yeni tasarım anlayışı ve üstün teknolojisiyle tüm dikkatleri üzerinde topladı. Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. Operasyonlar Direktörü İsmail Ergun, fuarda, binek otomobilden arazi aracına kadar 8 modeli ile yer aldıklarını ve ayrıca spor otomobilde fark yaratan GT86’yı da beğenilere sunduklarını belirtti.  Fuarda, binek otomobilden arazi aracına kadar 8 farklı modeli ile yer alan Toyota ayrıca spor otomobilde fark yaratan GT86’yı da beğenilere sundu. Toyota sergilediği modellerin yanında GT86’nın simülatörü ile de ziyaretçilere tam bir “Adrenalin Fırtınası” yaşattı. 19 Mayıs 2013 tarihine kadar sürecek olan Çukurova Oto Show’daki 408 m2’lik standında Toyota Yeni RAV4, Yeni Auris, Yenilenen Verso,  Yaris Hybrid, Avensis, Corolla, GT86,  ve Hilux modelleri ile yer alıyor.

Yeni tasarım anlayışı ve insan hayatını kolaylaştıran teknolojisiyle her türlü beklentiye ideal çözümler üreten dünyanın lider otomobil üreticisi Toyota, Adana’da düzenlenen Çukurova Oto Show’da 8 farklı modeliyle gövde gösterisi yaptı.  Çukurova Oto Show’da Toyota’yı 408 m2’lik standda, Toyota Plaza Mıçı ve Toyota Plaza Onatça temsil ederken, ziyaretçiler, tüm modellerdeki zarif tasarım anlayışı ve en son teknolojik yenilikler ile donatılmış Toyota’ları yakından tanıma fırsatını buldular. Toyota ayrıca stand ziyaretçilerine bir sürpriz yaparak, spor otomobil anlayışına yeni bir soluk getiren GT86’nın simülatörü ile de adrenalin dolu anlar yaşattı. Fuar ziyaretçileri, 9 kişinin aynı anda fonu İstanbul olan müthiş bir kovalamacayı yaşadığı simülatörde hareketli koltuklara oturarak, ses ve ışık sistemiyle Toyota’nın spor otomobili GT86’nın içindeymiş hissini yaşadılar.

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. Operasyonlar Direktörü İsmail Ergun, yenilenmiş yüzleriyle tüm Toyota modellerinin ilk kez bir arada Çukurova Oto Show’da beğenilere sunulduğunu kaydetti. Yeni RAV4 modelinin de yine ilk kez Çukurova Oto Show’da tanıtıldığını belirten Ergun “RAV4 modelinin lansmanını Çukurova Oto Show’da gerçekleştirdik. Yeni RAV4 çok olumlu eleştiriler aldı. Bunun yanında Yeni Auris modelimize de çok talep geliyor. 2013 yılının ilk 4 ayındaki satışlarımız çok iyi gidiyor. Kredi faizlerinin düşmesiyle birlikte sektörümüz ivme kazandı. 2013 yılından çok umutluyuz” diye konuştu. Ergun, spor otomobil GT86 modelinin özel bir araç olduğunu da belirterek, fuarda 9 kişinin aynı anda içinde olduğu GT86 simülatörü ile spor otomobil tutkusunu yaşattıklarını da sözlerine ekledi.

Yeni RAV4 “Dinamik ve Güçlü Bir Dış Görünüm”

Çukurova Oto Show’da en çok dikkat çeken modellerden biri Yeni RAV4 oldu. “Keen Look-Keskin Bakış”  far ve “Under Priority-Öncelikli” ön ızgara tasarımı, gündüz yanan LED farları ile Toyota’nın yeni tasarım anlayışının ürün gamındaki en güncel yansıması olan Yeni RAV4, daha büyük ve gösterişli bir duruşa sahip. RAV4, yeni neslinde de temel değerleri olan güvenlik, çok yönlü ve kolay kullanım, üstün manevra kabiliyeti, yola hakim sürüş hissi ve her koşulda yol alabilme kabiliyetini korumaya devam ediyor. Yeni RAV4, yeni sürüş pozisyonu, iyileştirilen ön ve arka süspansiyon sistemi, gelişmiş Elektrikli Direksiyon Sistemi, 4×4 sürüş özelliklerinin yanısıra Entegre Dinamik Sürüş Sistemi kapsamında sunulan yeni Sport modu sayesinde her türlü yolda dengeli yol tutuş ile güvenli, çevik ve keyifli sürüş deneyimini de garantiliyor. Yeni RAV4’te ilk defa sunulan yeni 2,0lt D-4D ve 2,2 lt D-CAT dizel motor seçenekleri bulunuyor. Yeni RAV4 124HP güç sunan 2,0 lt D-4D dizel 6 ileri manuel şanzımanlı 4×2 seçeneği ve 150 HP güç sunan 2,2 lt DCAT dizel motor otomatik şanzımanlı 4×4 seçeneğinin yanısıra  151 HP güç sunan 2,0 lt Valvematic benzinli Multdrive S şanzımanlı 4X4 seçeneği ile sunuluyor.

Toyota’nın Yeni Tasarım Anlayışı Yeni Auris’te Hayat Buluyor

Bir önceki nesile göre 30 mm artırılarak uzunluğu 4275 mm’ye ulaşan ve yüksekliği 55 mm düşürülerek 1460 mm’ye indirilen Yeni Auris, zemine hakim, güvenli ve sağlam bir görüntü kazandı.  Fuarın bir başka gözde modeli olan Yeni Auris, Toyota’nın “Keen Look-Keskin Bakış” farlarıyla birlikte gündüz LED farları Yeni Auris’in görsel zenginliğini ortaya koyuyor. “Under Priority – Öncelikli” ön ızgara ile birlikte Toyota’nın yeni tasarım anlayışı tam olarak Yeni Auris’te hayat bulurken, bu özellikler otomobilin agresif, cesur ve çekici kimliğini gözler önüne seriyor. Geliştirilmiş aerodinamik özellikleri ile Yeni Auris’in 1.33 lt benzinli versiyonunda  ortalama yakıt tüketimi 5,5 lt’ye, manuel şanzımana sahip 1,6 lt’de ise 5.9 lt’ye düşürüldü. Yeni Auris’in 1,6 lt benzinli versiyonunda ilk defa sunulan CVT şanzıman teknolojisi direksiyondaki vites kulakçıklarıyla kontrol sunarken 1,6 lt manuel şanzımandan da daha etkili yakıt verimliliği de sağlandı.  Yeni Auris’te sunulan en dikkat çekici yeniliklerden biri de iç mekan tasarımına etkili bir dokunuş yapan “Skyview” tavan. “Skyview”, C segmentindeki en büyük panoramik cam tavanlardan biri olarak yeni Auris’in iç mekanında çok daha ferah bir hacim sunuyor. Yeni Auris, araç içindeki multimedya uygulamalarıyla eğlenceli bir sürüşü de garantiliyor.

Sakarya’lı Toyota Verso, Çukurova Oto Show’da

Toyota’nın 2013 yılı ürün atağının temsilcilerinden Yenilenen Verso da, Toyota’nın  “Keen Look – Keskin bakış” ve “Under Priority – Öncelikli” tasarım anlayışı ile şimdi daha dinamik ve çekici bir görünüme sahip oldu.  Kadrosunda Türk mühendislerin de bulunduğu bir ekip tarafından Avrupa’da tasarlanan ve Toyota Türkiye Adapazarı Fabrika’sında üretilen Yenilenen Verso, geliştirilmiş geniş ve kullanışlı iç hacmi ile aile otomobili kimliğini  vurgularken, Toyota’nın takdir gören kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik özelliklerini taşımaya devam ediyor. Sportif ve çekici bir aile otomobiline dönüşen Yenilenen Verso’nun iç mekanı da beklentilere göre yeniden şekillendirildi. Aile odaklılık, ergonomik verimlilik ve sağlamlık temelleri üzerine yapılandırılan Yenilenen Verso’nun geniş iç mekanında gerçek lüks ve yüksek kalite hissi sunuluyor. Yenilenen Verso’da 2340×1280 mm boyutundaki Skyview cam tavan da otomobilin ferah hacmine olumlu bir katkı yapıyor. Elektrikli perdeli olan Skyview, kademeli olarak açılıp kapanabiliyor.

Türkiye’de satışa sunulan 1,6 lt Valvematic benzinli modellerinde  Comfort Extra, Elegant, Premium ve Premium Navi olmak üzere 4 farklı donanım seviyesinin sunulduğu Yenilenen Verso, özellikle ailelerin ilk tercihi olarak öne çıkıyor.

19 Mayıs 2013 tarihine kadar sürecek olan Çukurova Oto Show’da başarılı Adana bayileri Toyota Plaza Mıçı ve Toyota Plaza Onatça tarafından temsil edilen Toyota standında ayrıca; çevreci otomobil anlayışının en üst modeli Yaris Hybrid, prestijin simgesi Avensis, dünyanın en çok satılan otomobili Corolla, spor otomobilin yeni simgesi GT86  ve zorlu yol şartlarının altından başarıyla kalkan Hilux modelleri de beğenilere sunuluyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir