Toyota Uluslararası Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nda Kayseri’den Melih Şahin Dünya 3’üncüsü Oldu…

By on 25 Ekim 2013

Toyota tarafından düzenlenen Uluslararası Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nda ilk kez Türkiye’yi temsil eden bir çocuk dünya 3’üncüsü oldu. Kayseri’den yarışmaya katılan Melih Şahin 10-12 yaş kategorisinde “Hayat Arkadaşım Müzikli Arabam” adlı çalışmasıyla Türkiye’de birinciliği elde ederek Tokyo’da ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Yapılan uluslararası değerlendirmede 3’üncülüğü alarak bronz ödüle layık görüldü. Ödül töreni Toyota’nın Japonya, Tokyo’daki Interaktif Araç Gösterim tesisi Mega Web’de gerçekleştirildi.

Dünya’nın 24 ülkesinden gelen finalist 30 çocuğun ve velilerinin katıldığı törende, 3 değişik yaş kategorisinde Altın, Gümüş, Bronz ödüller ile “En iyi finalist” ve Başkan Toyoda ödülleri dereceye girmeye hak kazanan yarışmacılara takdim edildi. Ödül törenine kadar geçen sürede Mega Web merkezinde sergilenen 30 finalist resim de, Mega Web ziyaretçilerinin oylamasına sunuldu ve en fazla oyu alan resme de “Mega Web Özel Ödülü” verildi.

10 yaş altı kategorisinde “Okyanus Koruyucusu” adını verdiği resmi ile Tayland’dan 9 yaşındaki Kaninnutch Chanchanayothin, 10-12 yaş kategorisinde “Çevreyi Koruyan Araba” resmi ile Malezya’dan 11 yaşındaki Lim Xin Ying ve 13-15 yaş grubunda da Romanya’dan 14 yaşındaki Sorina Teodora Calinescu “Toyota- Koruyucu Otomobil” resim çalışmasıyla altın ödül kazandılar.

Ödül töreninin ardından, tüm finalistler biraraya gelerek, her yaş kategorisinde Altın ödül kazanan resimleri Infiorata* tarzı halı olarak tekrar resmettiler. Ödül töreni ile ilgili fotoğraf ve videoları görmek için Toyota’nın global web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması hakkında

2004 yılından bu yana dünya çapında 15 yaş ve altı çocukların katılımına açık olan yarışma, Toyota’nın kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında çocukların hem otomobillere ilgi duymaları hem de hayal kurmanın keyfini ve önemini kavramaları için düzenlenmektedir. Yarışma, çocuklara “Senin Hayalin – Geleceğin Arabası” teması ile hayallerindeki arabayı resme dökmeleri için fırsat sunuyor. 2004 yılından bu yana düzenlenen düzenlenen yarışmaya bu yıl 70 ülke ve bölgeden 600 binin üzerinde resim başvurdu.

•             Infiorata, İtalya’da düzenlenen ve çiçek yaprakları ile sanat eserleri oluşturulan festivale verilen isimdir.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir