Toyota En Yenileriyle İzmir Autoshow’un Gözdesi Oldu!

By on 23 Ekim 2013

Toyota yeni tasarım anlayışını yansıtan modellerini İzmir Autoshow’da otomobil tutkunlarıyla buluşturdu.  Dünyanın en çok satılan otomobili ünvanına sahip Türkiye’de üretilen 11’nci nesil Corolla da Autoshow’un gözde modellerinin başında geldi.

Toyota,  yeni tasarım anlayışını yansıtan en yeni modelleriyle  İzmir Autoshow 2013’de Toyota rüzgarı estirdi. Toyota’nın yeni tasarım dilini en iyi yansıtan otomobillerden biri konumundaki Yeni Corolla’nın prestijli görünümü fuarda gözler önüne serildi. Yeni tasarım anlayışını yansıtan ve Türkiye’de üretilen Yeni Corolla’nın 1.4 dizel ve 1.6 benzinli modelleri başta olmak üzere, şehir yollarının en tutumlusu Yaris Hybrid,  “durdurulamaz” kimliğinin hakkını veren Hilux, spor otomobile bakışı değiştiren GT86, Toyota’nın enerjik yapısı ve sportif sürüş özellikleriyle dinamizmini yollara taşıyan modeli Auris,  kullanım rahatlığı ve boyutlarıyla kent yollarına da mükemmel bir şekilde uyum sağlayan RAV4 ve ailelerin öncelikli tercihi Toyota Verso da fuardaki Toyota standında büyük beğeni topladı.

toyota corollaYeni Corolla Büyük İlgi Topladı

İzmir Autoshow’da Toyota’nın yeni tasarım dilini en iyi yansıtan otomobillerden biri konumundaki Yeni Corolla’nın prestijli görünümü gözler önüne serildi. Dingil mesafesinin 100 mm artırılarak 2700 mm’ye çıkarılması Yeni Corolla’da yolculara en konforlu ortamı sağlamak adına tasarlandı. Bu yeni tasarımdaki arka koltuk diz mesafesi de 92 mm artırılarak 706 mm’lik sınıf lideri pozisyonu elde edildi. Şıklık ve kalite Yeni Corolla’nın iç tasarımında da hemen göze çarpıyor. Bej ve siyah olmak üzere iki farklı iç kabin renk seçeneği ile sunulan Yeni Corolla’da yumuşak dokunuşlu materyaller, krom detaylar, mavi ışıklandırma, lake siyah kaplamalar ilk göze çarpan yeni iç tasarım özellikleri arasında bulunuyor. Düşük emisyon ve sınıfında düşük yakıt ekonomisini hedefleyen Yeni Corolla’da biri dizel 3 Motor seçeneği bulunuyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir