Toyota En Geniş Hibrit Ürün Gamı ile Autoshow’a Çıkarma Yaptı

By on 20 Nisan 2017

Toyota, İstanbul Autoshow’da en geniş hibrit ürün gamı ile yerini alırken, yoğun rekabetin yaşandığı B segmentindeki temsilcisi Yaris de yenilendikten sonra Türkiye’de ilk kez beğenilere sunuldu. Toyota, otomotiv sektöründe bir ilk olan “interaktif showroom” uygulamasının da tanıtımını yaptı.

Fuarda “hibrit” teması ile yer alan Toyota; Türkiye’de üretilen Toyota C-HR Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid ve ilk seri üretim hibrit model Prius’un son versiyonunu otomobil tutkunlarıyla buluşturdu.

YENİLENEN YARIS İDDİALI GELİYOR
Kapsamlı bir şekilde yenilenen Yaris Türkiye’de ilk kez Autoshow’da sergilendi. Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Yaris’in de yer aldığı B segmentinin Avrupa’da ve Türkiye’de yükselen bir trend içinde olduğunu belirterek “Yenilenen Yaris ile bu segmentte iddiamızı çok daha güçlü bir şekilde ortaya koyacağız. 2016 yılını ise 835 adet Yaris Hybrid olmak üzere toplamda 4 bin 579 adet Yaris satışıyla kapattık. Yenilenen Yaris ile çıtayı şimdi daha da yukarı taşıyoruz. Toyota’nın bilinen kalitesi ve konforuyla sürüş zevkini en üst boyuta taşıyan yenilenen Yaris, bir şehir otomobili olarak dinamizmi yaşatacak” dedi.

Çok daha dinamik ve duygusal bir tasarımla yenilenen Yaris, yılın üçüncü çeyreğinde Türkiye pazarında satışa sunulacak.

Yenilenen Yaris için geliştirilen tamamen yeni 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motor, mevcut 1.33 litrelik motorun yerini alacak. Toyota’nın üstün termal verimliliğine sahip ailesinden olan yenilenen Yaris’in atmosferik 1.496 cc motoru, 111 HP güç ve 4400 d/dak’da 136 Nm tork üretiyor. Yaris, kullanıcılara hibrit versiyonunu da sunarak B segmentinde eşsiz olmaya devam edecek.

“TOYOTA’NIN ANA STRATEJİSİ HİBRİT OLACAK”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, marka olarak “hibrit” temasıyla fuarda yer aldıklarının altını çizerek “Hibrit teknolojisi artık geleceğin değil, bugünün teknolojisi. Dünya görüldüğü üzere Toyota’nın 50 yıl önce söylediği yere gidiyor. Yani hibrite. Toyota Türkiye olarak bundan sonraki stratejilerimizin tam merkezinde hibrit teknolojileri olacak. Dünya hibrite koşarken, Türkiye’nin bundan geri kalması düşünülemez. Autoshow’a hibrit ürün gamımız ile katılmamızın temelinde bu yatıyor. Yakın gelecekte Türkiye satışlarımızın da önemli bir oranının hibrit olmasını bekliyoruz” dedi.

Bozkurt, Türkiye’de hibrit otomobillere gelen ÖTV düzenlemesinden sonra bu teknolojiye karşı yoğun bir ilginin yaşandığına ve onbinlerce kişinin bilgi almak için tüm Toyota kanallarını kullandığına da dikkat çekerek “Bu ilgi ile birlikte yollarda şarj gerektirmeyen Toyota hibrit teknolojisiyle üretilmiş otomobillerin sayısının çoğalacağından eminim” şeklinde konuştu.

“DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE BİR İLK”

Toyota İstanbul Autoshow ile birlikte “dünyanın ilk interaktif showroom’unu” da Türkiye’de kullanıma sundu. “İnteraktif Showroom” uygulaması ile Toyota satış danışmanları, üzerinde sensör ve kameraların olduğu dijital bir gözlüğü takarak müşteri ile sözlü ve görüntülü iletişime geçebilecek. Böylece; Toyota plazalardaki tüm modeller her türlü detayına kadar incelenebilecek.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir