Toyota “Eğlenceli Sürüş” Temasıyla Cenevre’de…

By on 17 Şubat 2012

Toyota, bu yılki Cenevre Motor Show’da, eğlenceli sürüş ve daha fazlasını sunan otomobilleriyle sahne alıyor. Avrupa’da ilk kez görücüye çıkacak olan spor otomobil GT-86 ve yeni nesil teknolojilerle donatılmış bir çok model ve konsept, Toyota standını bambaşka bir ruh ile dolduruyor.

Toyota, 82. Cenevre Motor Show’da, 2 Dünya ve 4 Avrupa prömiyeri ile Eğlenceli Sürüş temasıyla fuardaki yerini alıyor. Spor otomobil tutkunlarının merakla beklediği Toyota GT-86’nın üretim modelinin yanı sıra, tasarım ve teknolojisi ile yeni bir hayat biçimi sunan yepyeni model ve konseptler Toyota standında göz alacak. Hibrid teknolojisinin lideri, yine en ileri çevreci teknolojilere sahip modelleri ile gövde gösterisi yapacak.

GT-86 ile Spor Otomobil Anlayışı Yeniden Doğuyor

Tutkunlarının uzun zamandır beklediği arkadan itişli spor otomobil GT-86, Cenevre’de yapılacak olan Avrupa Prömiyeri ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. 2012 yazından itibaren satışa sunulacak olan Toyota GT-86 modeli heyecan ve sürüş keyfi arayanlara hitap ediyor

Toyota’dan yeni konseptler, yeni bir dünya

Cenevre Motor Show, Toyota’nın en yeni konsept modellerinin de tanıtımına sahne olacak. Fuarda, ultra hafif ağırlık ve tam hibrid teknolojisiyle dizayn edilen ve düşük emisyon değeri sunan FT-Bh konsept modelinin dünya prömiyeri yapılacak. Toyota NS4 Plug-in Hybrid ve yakıt hücreli hibrid araç FCV-R konseptlerinin Avrupa prömiyerleri Cenevre’de gerçekleştirilecek. NS4, yeni nesil Şarj Edilebilir Hibrid araç olarak tanıtılırken, Toyota’nın 2015 yılında pazara sunmayı planladığı ve gerçek bir devrim niteliği taşıyan hidrojen yakıt hücreli sedan otomobil FCV-R konsepti geleceğin ulaşım aracı olma yolunda tüm dikkatleri üzerinde topluyor.

Toyota’nın yepyeni“diji” otomobil konseptinin ise Cenevre’de ilgi odağı olması bekleniyor. Toyota’nın “eğlenceli sürüş” felsefesinin yeni ürünü olan “diji” konsepti, interaktif internet sistemleriyle tam donanımlı bir eğlence otomobili olarak fuardaki yerini alıyor. Aracın tüm gövdesi ekran olarak kullanılabilirken, gövde rengi ve ana ekran içeriği dokunmatik olarak değişebiliyor. Aracın tüm fonksiyonları akıllı telefonlar veya bir iletişim cihazından da yönlendirilebiliyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir