Toyota Ceo’su Bozkurt; “Lider Olmak İçin Fark Yaratın”

By on 19 Nisan 2013

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Mersin Çağ Üniversitesi’nde “Liderlik ve Fark Yaratmak” konu başlıklı bir seminer verdi. Bozkurt seminerde, lider olmak ve başarıya ulaşmanın yolunun “Değişime açık olmak, değişimden korkmama, hiç kimsenin düşünmediğini düşünüyor olmaktan ve fark yaratmaktan” geçtiğini vurguladı. Toyota Plaza Mıçı da Çağ Üniversitesi kampüsünde Toyota’nın en son modellerini sergiledi.

Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Mersin Çağ Üniversitesi’nde  “ Liderlik ve Fark Yaratmak” konulu bir seminer verdi. Bozkurt, yoğun bir öğrenci katılımıyla gerçekleşen seminerde Toyota’nın liderliğe giden yoldaki başarı öykülerini ve kendi hayatına dair bilgi ve birikimlerini aktardı. Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt seminerde, liderliğin sırrının vizyoner ve değişime açık olmaktan geçtiğini de belirterek “Vizyoner olun, değişime açık olun, değişimden korkmayın ve değişimi yönetin.” şeklinde konuştu. Toyota’nın sektöründeki liderliği ve başarısının altında yatan sırrın “hiç kimsenin düşünmediğini düşünüyor olmaktan” geçtiğini de sözlerine ekleyen Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt “Bugüne kadar yaptıklarının aynısını yapmaya devam edenler, bugün sahip olduklarından fazla birşeye sahip olamazlar.” şeklinde konuştu.

Seminer etkinliğinde ayrıca Toyota’nın başarılı Adana bayisi Toyota Plaza Mıçı da Toyota’nın en gelişmiş teknolojiler ile donatılan otomobillerini kampüs alanında sergiledi. Spor otomobile farklı bir bakış açısı getiren GT-86 , çevreci teknolojilerin simge otomobili Yaris Hybrid, prestijin simgesi Avensis, arazide olduğu kadar kent yollarının da vazgeçilmezi RAV4 ve gençliğin yeni tutkusu Auris kampüs alanında öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.  Otomobiller ile yakından ilgilenen üniversiteli gençler, Toyota Plaza Mıçı’nın uzman personelinden bilgiler de aldılar.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir