Toyota C-HR 600 Beygirle Kanatlanmaya Hazır

By on 03 Kasım 2017

Fabrika çıkış versiyonlarından çok yatkınlığından ötürü modifiye halleriyle karşımıza çıkan Toyota C-HR bu geleneğini SEMA 2017‘de de sürdürüyor.

Bu zamana kadar önemli performans garajları tarafından performans takviyeleri alan araca Amerika’dan gelen yorum akıllarımıza drag yarışları için tasarlanmış otomobilleri getirdi. Dan Garder Spec ekibi tarafından gerçekleştirilen C-HR R-Tuned isimli proje görünüşünün yanında 600 beygirlik güç değeriyle en güçlü versiyonlardan birisi olarak da kenara not ediliyor. Tabii ki elde edilen bu değer halihazırda standart olarak sunulan motorla sağlanmıyor.

toyotachrrtuned4-1000x562

Toyota’nın 2000’li yılların başlarından itibaren sunmaya başladığı 2AZ-FE kodlu 2.4 litre hacimli motorla kombin edildiğini gördüğümüz modelin bu bölümünde de modifikasyonlar var. Motor parçalarında supaplar başta olmak üzere titanyum alaşım yeni bölümlere yer veren ekip Garret‘ın 23 psi basabilen turbosunu da eklemeyi ihmal etmiyor. Şanzımanı da motorun ardından elden geçirilen araçta Giken’in kilitli diferansiyel setinin ve her bölgede ayarlanabilir süspansiyon kullanılması dikkat çekiyor. Tüm bu parçaların bir araya gelmesiyle birlikte Toyota’nın iddiasına göre bu canavar 0’dan 100’e hızlanmasını üç saniyenin altında tamamlayabiliyor. Yine paylaşılan bilgilere göre elde edilen bu hızlanma sırasında yapılan gövde modifikasyonuyla 136 kilogramlık bir yere basma kuvveti elde ediliyor.

toyotachrrtuned5-1000x562

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir