Tofaş’tan Gençlere Kariyer Desteği

By on 09 Mart 2017

Türkiye otomotiv sektörünün lider kuruluşu Tofaş, ikinci ‘Satış Akademisi’ programını hayata geçirdi. Kariyerine otomotiv sektöründen başlamak ve satışın tüm yönlerini uzmanlarından öğrenmek isteyen gençlere yönelik tasarlanan “Satış Akademisi”, üç haftalık bir eğitim programını kapsıyor.

Mart sonuna kadar başvuru yapan gençler arasından seçilecek katılımcılar, Koç Üniversitesi ve Tofaş Akademi işbirliği ile geliştirilen eğitim programının ardından, Türkiye genelindeki Fiat bayilerinde, iki ay süre ile çalışarak deneyim kazanacak.

Tofaş’ın otomotiv dünyasını gençlere tanıtarak, potansiyellerini ortaya koymalarını hedeflediği “Satış Akademisi” programına katılım süreci başladı. Başvuruda bulunan gençler arasından seçilecek katılımcılar, Satış Akademisi’nde otomotiv satışının püf noktalarını öğrenecek, bayi ortamını yakından tanıma fırsatı elde edecek.

Katılımcılar, Bursa’da yer alan Tofaş Akademi’de üç haftalık kapsamlı bir eğitim programının ardından Tofaş çatısı altında yer alan, Türkiye genelindeki Fiat bayilerinde iki aylık bir iş deneyim süreci yaşayacak. Koç Üniversitesi ve Tofaş Akademi işbirliği ile hazırlanan eğitim programını sunan Tofaş, stajını bitiren gençlerin tamamına Fiat bayilerinde istihdam sağlamayı da hedefliyor.
İlki geçen yıl düzenlenen ve 8 bin 400 başvuru arasından seçilen 35 gencin eğitim ve stajını tamamlayarak iş hayatına başlamasına vesile olan Satış Akademisi’nin 2017 yılı başvuruları Mart ayı sonuna kadar devam edecek.

Tofaş Satış Akademisi

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) fabrikaları arasında ‘Çalışan Gelişimi’ alanında en iyi uygulama seçilen Satış Akademisi eğitim programı kapsamında tüm konaklama ve eğitim masrafları Vehbi Koç Vakfı’nın desteğiyle Tofaş tarafından karşılanıyor.

Tofaş Satış Akademisi’nin ikincisi, Mayıs 2017’de gerçekleştirilecek. Projeyle ilgili başvuru süreci ve ayrıntılı bilgilere ise http://satis-akademisi.org/ internet sitesinden ulaşılabiliyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir