Tofaş’ın Ürettiği Fiat Fiorino Trekking’in “Nitro” Versiyonu Paris’te Tanıtıldı!

By on 27 Eylül 2012

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilerek dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen ve hafif ticari araç sınıfında yeni bir konseptin doğmasına öncülük eden Fiat Fiorino Trekking modelinin “Nitro” adı verilen özel serisi, 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda sergilendi.

Bursa’da üretilen Türk işçisinin ve mühendisinin eseri olan Fiat Fiorino Trekking’in “Nitro” özel serisinde, Fiat’ın snowboard üreticisi ABD’li Nitro şirketiyle yaptığı işbirliğinin ürünü olan özel donanımlar ön plana çıkıyor. Mevcut modelin kompakt ve modern tasarım hatlarını taşıyan Fiat Fiorino Trekking Nitro, “outdoor” konseptini ve sportif özellikleri ön plana çıkartan Nitro Kit barları ve 490 litrelik tavan bagaj kutusunun yanı sıra 15 inçlik alaşım jantları, “Nitro-Fiat Free Style” gövde çıkartmaları ve “Road Warriors” snowboard özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

2009 yılından bu yana Fiat ile Nitro arasında devam eden işbirliğinin yeni aşamasını temsil eden Fiat Fiorino Trekking Nitro, Ekim ayından itibaren Fransa, İtalya, İsviçre, Avusturya ve Almanya gibi kayak sporunun yaygın olduğu ülkelerde satışa sunulacak.

 

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve “2009 Yılın Ticari Aracı” ödülü dahil olmak üzere uluslararası birçok ödüle layık görülen Fiat Fiorino’nun “Nitro” adı verilen yeni özel serisi, 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Türk mühendis ve işçisinin imzasını taşıyan Fiat Fiorino Trekking’in “Nitro” özel serisi, Fiat’ın 2009 yılından bu yana ABD’li spor malzemeleri üreticisi Nitro ile yaptığı işbirliğinin yeni adımını temsil ediyor. Fiat Fiorino Trekking Nitro, Ekim ayından itibaren Fransa, İtalya, İsviçre, Avusturya ve Almanya gibi kayak sporunun yaygın olduğu ülkelerde satışa sunulacak.

Mevcut Fiat Fiorino modelinin kompakt ve modern tasarım hatlarını taşıyan Fiat Fiorino Nitro, “outdoor” konseptini  ve sportif özellikleri ön plana çıkartan Nitro Kit barları ve 490 litrelik tavan bagaj kutusunun yanı sıra 15 inçlik alaşım jantları, “Nitro-Fiat Free Style” gövde çıkartmaları ve “Road Warriors” snowboard özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir