Tofaş Mali Direktörlük (CFO) Görevine Yeni Atama

By on 16 Nisan 2015

Cengiz Eroldu’nun Ocak 2015’te Tofaş CEO’su olarak atanmasının ardından boşalan Mali Direktörlük (CFO) görevine, 20 yıldır Fiat Chrysler Automobiles (FCA)’de çeşitli görevlerde bulunan Stefano Reganzani getirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eroldu “Sayın Reganzani alanındaki derin uzmanlığının yanı sıra uzun yıllardan bu yana birlikte çalıştığımız bir isim. Tofaş’a çok büyük katkılar sağlayacağına inanıyor, kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Meslek hayatına 1991 yılında Unilever İtalya’da başlayan Tofaş yeni CFO’su, 1995 yılından bu yana FCA çatısı altında çeşitli görevlerde yer alıyor. 2013 yılına dek finans biriminde farklı kademelerde görev yapan Reganzani, 2013 yılından bu yana İş Geliştirme ve Yatırımlar Kontrol Yöneticisi olarak görev almış, 15 Nisan 2015 tarihi itibarıyla Tofaş’ın yeni Mali Direktörü olarak atanmıştır.

1965 doğumlu olan ve Università Commerciale ‘Luigi Bocconi’ İşletme Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Stefano Reganzani; İngilizce, Fransızca, Portekizce ve Almanca bilmektedir.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir