Tofaş Basketbol Takımı Yeni Sezona Hazır!

By on 07 Eylül 2012

Tofaş Basketbol Takımı Yeni Sezonda Başarılarını Katlayarak Büyütmeyi Hedefliyor!

2012-2013 sezonunda hem Beko Basketbol Ligi hem de FIBA Eurochallenge Kupası’nda mücadele edecek olan Tofaş Spor Kulübü Basketbol Takımı, 200 kişiden fazla davetlinin katılımı ile Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nde gerçekleştirilen özel bir organizasyonla yeni sezona merhaba dedi. Başarı grafiğini günden güne yükselten ve yeni sezonda başarılarını katlayarak büyütmeyi hedefleyen Tofaş Basketbol Takımı,  genç ve dinamik sporcu kadrosu ile yeni sezon heyecanını tüm davetlilere yaşattı.

Tofaş CEO’su Kamil Başaran gecede yaptığı konuşmada, Bursa’da doğan Tofaş’ın bugün Türkiye’nin en yüksek üretim kapasitesine sahip otomotiv şirketi olduğunu ve 80 ülkeye ihracat yaptığını belirterek, “Bursa’mızla beraber çalışanlarımız, bayilerimiz ve tedarikçilerimizden oluşan 70 bin kişilik büyük Tofaş Ailesi’nden aldığımız gücü tüm dünyaya taşıyoruz” dedi. Kamil Başaran, Tofaş’ın Bursa’nın en fazla istihdam sağlayan ve en büyük sanayi kuruluşu olduğuna dikkat çekerek, “Amacımız üretimde olduğu kadar spor ve kültür-sanat faaliyetlerimizle de başarılarımızın devamını sağlamaktır. 1974 yılında “Tofaş SAS” adıyla kurulan spor kulübümüzde ana branşımız basketbol dışında futbol, voleybol, masa tenisi, su topu ve briç dallarında da faaliyet gösteriyoruz” diye konuştu.

“Bursa’yı Türkiye ve Avrupa’da temsil eden tek kulübüz”

 

Tofaş Spor Kulübü’nün Bursa’nın her zaman gurur kaynağı olduğunu söyleyen Kamil Başaran, “Kulübümüz Bursa’ya basketbol branşında ilk Avrupa kupası finali heyecanını yaşatmış, Türkiye Ligi Şampiyonlukları, Cumhurbaşkanlığı Kupası, Türkiye Kupası şampiyonlukları kazandırmıştır. Bu yıl ise Bursa’yı Türkiye ve Avrupa’da temsil eden tek kulüp olmanın ayrıcalığını yaşıyoruz” diye konuştu.  Tofaş’ın her alan da Bursa ve ülkemize katma değer yaratma ilkesiyle yoluna devam ettiğinin altını çizen Kamil Başaran, şunları söyledi: “Tofaş Spor Kulübü olarak basketbolu gençlere sevdirmek ve daha önce olduğu gibi yeni yetenekleri Türkiye’ye kazandırmak için çalışıyoruz. 1999 yılında beri faaliyet gösteren Tofaş Basketbol Okulları sayesinde Bursa’da şu an 7-14 yaş grubu 700 gencimize, Türkiye genelinde ise 11 ilde toplamda 4 bini aşkın gence basketbol eğitimi veriyoruz”  dedi.

“Altyapımıza 16 milli takım oyuncusuna sahibiz”

Tofaş Spor Kulübü Başkanı Efe Aydan ise yaptığı konuşmada, ana felsefelerinin insana yatırım yapmak olduğunu belirterek: “Amacımız genç yetenekleri bulup başarıyı kovalamak. Bu felsefemizden ödün vermeyeceğiz. Türkiye’deki en önemli altyapılardan birine sahibiz. Şimdiye kadar sayısız genç sporcuyu Türk Basketboluna kazandırdık. Önümüzdeki yıllarda bu misyonumuzu daha da kuvvetlendirerek yaşatacağız. Şu an 1992-1998 arasında doğumlu 16 milli takım oyuncusuna sahibiz. Gençlerden kurulu ekibimize tecrübeli oyuncuları ekledik. Uzun bir aradan sonra tekrar Avrupa kupalarında yer alıyoruz. Ligde de her zaman daha üst sıraları hedefliyoruz” dedi.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir