Tesla Model 3’ün Menzili Doğrulandı

By on 02 Aralık 2017

Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı EPA, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Tesla Model 3‘ün tek şarjla 498 km menzil sunacağını açıkladı.

Bu değeri hem şehir içi hem de otoban kullanımlarında sunacak araç, neredeyse 500 km menzile 44 bin dolarlık en üst modeliyle çıkacak. 35 bin dolarlık normal versiyonla 354 km yol yapabilecek otomobil, bakıldığı zaman piyasadaki en verimli elektrikli araçlardan birisi olacak. Şu an seri üretim sorunlarıyla uğraşılan araç, şirketin büyük kitlelere ulaşabilmesi için büyük önem arz ediyor. Başlangıç fiyatıyla oldukça rekabetçi bir otomobil olan Model 3, buna rağmen şirketin Model S ile Model X’de kullandığı altyapısını korumaya devam ediyor.

tesla-model-3-un-menzili-epa-tarafindan-dogrulandi-6

Açıklanan detaylarıyla Tesla Model 3 Tasarımı oldukça beğenilen Model 3, 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. Şimdiye kadar 222 adet Model 3‘ü battan indirebilen Tesla, bunu çözmek için çalışmalarına devam ediyor. Sırf bu yüzden sadeleştirilmiş bir tasarım kullanan şirket, üretim konusunda açık şekilde geride kalıyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir