TESK ve Türk Telekom İşbirliği ile Esnafa Müjde!

By on 12 Eylül 2013

Esnaflar için “BİZ” markasıyla avantajlarla dolu 5 ayrı kampanya düzenleyen Türk Telekom, iletişim ve teknoloji ihtiyaçları için tek noktadan çözüm sunuyor. Telefon ve internetin avantajları yanı sıra, sigortadan güvenlik paketlerine, sıcaklık ve nem ölçüm hizmetlerine, işlerini geliştirmeye yönelik Hediye SMS ve Web Siteleri gibi çeşitli kampanyalarla esnafa destek veren Türk Telekom, önümüzdeki dönemde esnaf için yeni kampanyalar düzenleyeceğinin müjdesini de veriyor.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un TESK işbirliğiyle geliştirdiği ve “BİZ” markası ile 2 milyonu aşkın esnafa özel sunduğu; hizmet, kampanya ve iş ortaklığının detayları, Ankara Rixos Oteli’nde düzenlenen bir toplantıyla kamuoyuna duyuruldu.

Toplantıda bir konuşma yapan TESK Genel Başkan Vekili M. Burhan AKSAK, TESK ve Türk Telekom arasındaki bu işbirliğinin sadece esnaf ve sanatkarlara değil Türkiye ekonomisine ve ticaretine de önemli bir katkı sağlayacağını vurguladı. TESK’in diğer pek çok alanda olduğu gibi iletişim alanında da esnaf ve sanatkarların iletişim masraflarını düşürecek ve günlük ticari işlerini başarı ile yapmalarını kolaylaştıracak önemli çalışmalar yürüttüğünü belirten M. Burhan Aksak şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında esnafımız açısından en önemli konulardan biri de birbirleriyle ve müşterileriyle hızlı, ucuz iletişim sağlamak, teknolojik gelişmeleri takip ederek bu sayede müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmektir. Türk Telekom ile imzaladığımız işbirliği protokolü kapsamında; Türk Telekom ve TESK’in birlikte geliştirdiği yeni hizmet, kampanya ve iş ortaklığı 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkârın rekabetçi gücünü artıracak ve hayatlarını kolaylaştıracaktır. Değişime, dönüşüme uyum sağlayabilen güçlü bir esnaf-sanatkar kesimi yaratılmasında Türk Telekom’un sağladığı ürün ve hizmetler büyük bir katkı sağlayacaktır. Esnaf ve sanatkarların yararlanacağı hizmetler sadece esnaflara değil ülkemiz ekonomisine ve ticaretine de katkı sağlayacaktır.”

Toplantıda bir konuşma yapan Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, TESK ile imzalanan protokolün uzun soluklu bir işbirliğinin başlangıcı olduğunu belirterek, şunları söyledi: “İletişim altyapısını en ileri teknolojilerle yenileyen bir şirket olarak sabit telefon hizmetine değer katacak çözümler sunmaya devam ediyoruz. Pek çok farklı sektörle olduğu gibi TESK ile yaptığımız işbirliğiyle de, esnafımıza ihtiyaçlarına özel iletişim hizmetlerini en uygun şartlarla sağlayarak destek oluyoruz. Bu işbirliğiyle sadece iletişim ihtiyaçlarını değil, tüm teknolojik ihtiyaçlarını da karşılayarak esnafımızın işine odaklanmasını sağlıyor ve büyümelerine katkıda bulunuyoruz. ‘BİZ’ markamız ile esnafın tüm iletişim ihtiyaçları için tek noktadan çözüm sunuyor; telefon ve internetin avantajları yanı sıra, sigortadan güvenlik paketlerine, sıcaklık ve nem ölçüm hizmetlerine, işlerini geliştirmeye yönelik Hediye SMS ve web siteleri gibi çeşitli kampanyalarla esnafa destek veriyoruz. İlerleyen dönemlerde de esnafımızın işlerini daha verimli yapmalarına ve ihtiyaçlarını daha ekonomik koşullarla sağlamalarına katkıda bulunacak yeni işbirlikleri ile yepyeni kampanyalar sunmayı hedefliyoruz.”

TTTürk Telekom’dan “Esnafa Özel” kampanyalar…

Esnafa Bayram kampanyası: Türk Telekom “Esnafa Bayram” kampanyası kapsamında İş Avantaj Her Yöne ve Esnafa Özel tarifelerini kullanan müşteriler, bir yıl taahhüt vererek hatlarını Avea’ya taşıdıklarında, Avea Esnaf Menü tarifelerinden önemli indirimlerle yararlanacaktır. Ayda 9 TL’den başlayan fiyatlarla her yöne konuşmalarında büyük tasarruf olanağı sunuyor. Esnafa Bayram kampanyasında esnaf her yöne 300 dakika için 29 TL yerine 9 TL, her yöne 1200 dakika için 40 TL yerine 19 TL, her yöne 2400 dakika için 55 TL yerine 29 TL, her yöne 3600 dakika için 70 TL yerine 39 TL gibi cazip paketlerden faydalanabiliyor.

Ücretsiz İşyeri Sigortası kampanyası: Kampanyada Güneş Sigorta ile yapılan iş ortaklığıyla, esnaf ve KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu kapsamlı işyeri sigortası sunulacak. Türk Telekom İş Avantaj ve Esnafa Özel tarifelerinde bulunan, bu tarifelerden yeni hat alan ya da bu tarifelere geçen müşterilere, 1 yıl taahhüt karşılığında İşyeri Sigortası ücretsiz olarak sunulacaktır. Müşterilerin kampanyaya dahil ettikleri hatlarının tarifesine göre farklı teminat tutarlarında İşyeri Sigortasından yararlanabilecekler.  Ayrıca, işletmeler aynı adresinde bulunan PSTN hatlarına göre daha fazla sayıda sigorta teminatı alarak toplam teminatlarını artırabilecek. Böylelikle, her büyüklükteki işletme, kendi ihtiyacını karşılayacak büyüklükte teminatla sigortalanabilecek. Bir müşteri aynı adresteki en fazla 5 hattı için kampanyadan yararlanabilir. Müşteri aynı adres için daha fazla adette sigorta paketi alsa bile 5 adetin üstü teminat altına alınmayacaktır. Farklı adreslerdeki hatlar için sigorta paketi alınabilir. Müşterilerimiz kampanya kapsamında belirlenen tarifelerde kaldıkları sürece ücretsiz iş yeri sigortasından yararlanmaya devam edebileceklerdir.

BuluTT Ölçüm: Esnafın karşı karşıya olduğu risklere karşı ısı ve nem ölçen, gerektiğinde uyarı veren BuluTT Ölçüm ürünü de kampanya kapsamında sunuluyor. BuluTT Ölçüm çözümü bir sensör ile ortama bağlanır ve denetim altında tutulması gereken koşulu sürekli ölçüyor. Ölçülen değerlerin belirlenmiş sınırlar dışına çıkması durumunda, sisteme tanımlanmış kullanıcılara SMS, e-posta, çağrı ve sesli siren şeklinde uyarı gönderiyor.

Esnafa Özel Hediye Online SMS kampanyası: Yeni üye olan veya mevcut Esnafa Özel tarifesi 250- 450-3000 dakika abonelerine, 5 Ocak 2014’e kadar tarifelerindeki dakika kadar SMS gönderimi her ay hediye edilecek. Bu kampanyadan halen Esnafa Özel tarifelerinden birini kullanan ya da belirtilen tarihe kadar bu tarifelere yeni abonelik yaptıran Türk Telekom müşterileri yararlanabilecek.

Avantajlı Web kampanyası: Esnafa Özel veya İş avantaj tarifesi üyeleri, bu kampanyayla kendi web sitelerini ücretsiz olarak kurabilecek ve 12 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilecek. Esnaf’a Özel tarifelerden faydalanan tüm Türk Telekom müşterileri alan adı ve web hizmetinin de dahil olduğu ücretsiz web sitesi hizmetinden yararlanabilecekler. Böylece esnaf işlerini daha da büyütebilecek.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir