TechArt’tan Yeni Proje: 911 Turbo Cabrio GTstreet R

By on 25 Mart 2017

Porsche üzerinde yaptığı performans geliştirmeleriyle tanıdığımız TechArt, 911 Turbo Cabrio üzerinde gerçekleştirdiği yeni projesini kullanıcıların beğenisine sundu.

1987 yılında kurulan Almanya merkezli marka geçtiğimiz projelerinde olduğu gibi yine mükemmeli daha mükemmel yapmak konusunda takdir edilecek bir iş ortaya koyarken standart versiyon üzerine yaptığı mekanik geliştirmelerle de kullanıcılarına bir hatta iki adım ilerisini vadediyor. TechArt’ın GTstreet R adıyla paylaştığı proje gücün yanı sıra araca aerodinamik açıdan da önemli katkı sağlıyor.

techartporsche2-1000x562

Standart versiyonda 540, S versiyonunda ise 580 beygirlik güç değerlerine sahip otomobilin 3.8 litrelik altı silindirli motorunda yaptığı geliştirmelerle aracın sınırları 720 beygire kadar genişleten TechArt ekibi, bu geliştirme sonucunda 2,9 saniye olan 0-100 değerini 2,7 saniyeye çekmeyi başarmış. Aracın 0-200 değerine baktığımızdaysa 9,9 saniyelik değerin 8,5 saniyeye çekildiğini maksimum süratinse saatte 330 kilometreden 340 kilometreye çıkarıldığını görüyoruz. Yapılan geliştirmeler sonucu elde edilen değerler şüphesiz etkileyici lakin araca yapılan aerodinamik geliştirmelere de ayrı bir parantez açmak gerekiyor.

techartporsche3-1000x562

Dış tasarımda yapılan geliştirmelerde dikkatimizi ilk olarak arka tarafa konumlandırılan devasa kanat çekiyor. Bu kanat aracın geneline eklenen body kitle birlikte yere basma kuvvetine ve aerodinamik akışına önemli oranda pozitif etki ediyor. Geliştirmenin kilit noktalarından birisinin de ön kaput başta olmak üzere araca eklenen karbon fiber parçalar olduğunu belirtmemiz lazım.

techartporsche5-1000x562

Araç üzerinde yapılan donanımsal değişimlere baktığımızda 20 inçlik özel jantlar, yüksekliği ayarlanabilen aktif coilover süspansiyonlar, egzoz sistemi ve yapısı tamamen elden geçerek deri ve Alcantara‘dan oluşan kokpit gibi parçalarla karşılaşıyoruz. Porsche ile 30 yıllık deneyimi geride bırakan TechArt ekibi bundan sonraki süreçte de bu dünyanın kapılarını yeni bir boyuta taşımaya devam edecek.

techartporsche7-1000x562

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir