Tanıtımına Sayılı Günler Kala Mercedes A-Serisi’nden Yeni Fotoğraflar Sızdı

By on 28 Ocak 2018

Mercedes’in geride bıraktığımız gün dış tasarımıyla ilgili ilk resmi ipucu detayını yayınladığı A-Serisi’nin tanıtımına artık bir haftadan az bir süre kaldı. 2 Şubat‘ta Amsterdam‘da gerçekleştirilecek özel bir etkinlikle tüm dünyanın karşısına çıkartılacak olan yeni jenerasyonun, kullanıcılarla buluşacağı asıl etkinlik ise mart ayında kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı olacak.

mercedesateaserr6

Her yeni modelin tanıtım sürecinde olduğu gibi, her yeni günde yeni bir detayıyla karşılaşma sürecimiz 2018 A-Serisi’nde istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Resmi kaynakları üzerinde bu kez hem dış hem de iç detaylarıyla ilgili fotoğraflar paylaşan Mercedes, değişen tasarım detaylarını sergilemek konusunda artık hiç de çekingen değil.

mercedesateaserr2

Yerini aldığı jenerasyona göre kesinlikle çok daha agresif bir ön bölümle geleceğini gördüğümüz yeni jenerasyonun bumerang formlu LED ışıklandırma grubuyla akıllara CLS‘yi getirdiğini bir önceki haberimizde değerlendirmiştik. Değişen ışıklandırmalarının yanı sıra çok büyütülmüş ızgara ve hava girişlerine sahip olacağını gördüğümüz A-Serisi’nin sportif karakteri ciddi oranda güçlendirildi. Bu zamana kadar en büyük rakibi Audi A3‘e göre eksik gösterilen kokpiti artık sınıf atlayan aracın, dış tasarımında da sınıf atladığını görüyoruz.

mercedesateaserr8

Kaputunun altında Renault-Nissan ortalığıyla geliştirilen 1,3 litrelik benzinli ve 1,5 litrelik motor seçeneklerine sahip olacak olan yeni A-Serisi’nde A35 adıyla yeni bir versiyon da göreceğiz. Ailenin en üst noktasında ise yaklaşık 400 beygir güce sahip olan AMG A45 olacak. A-Serisi ile ilgili detaylar için bizleri takip etmeye devam edin.

mercedesateaserr3

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir