Tanıtımı Yaklaşan 2019 BMW Z4’ten İlk Resmi Detaylar Geldi

By on 16 Ağustos 2018

23 Ağustos tarihini bizim için anlamlı kılan parçalardan birisi Almanya’da düzenlenecek olan Düsseldorf Karavan Fuarı. Pek çok cezbedici projenin sahne alacağı organizasyon için heyecanlı bekleyiş devam ederken, bir diğer tarafta da otomobil dünyasının en prestijli etkinliklerinden birisi için çalışmalar devam ediyor.

2019bmwz4p1

Yeni jenerasyon ve klasik modellerin bir araya getirilerek adete bir cennet havasının yaratıldığı Pebble Beach Concours d’Elegance 2018‘in 26 Ağustos’taki açılış gününde katılımcılar, merakla beklediğimiz 2019 BMW Z4‘ü de canlı olarak görme şansına erişecek.

2019bmwz4p4

Kısa süre önce bir sızıntı görseli üzerinden gündeme gelen ailenin en yeni ismi, organizasyondaki sahnesi öncesinde internet üzerinden detaylarıyla karşımızda olacak. 23 Ağustos‘ta resmi kaynaklar tarafından duyurulmasını beklediğimiz geniş çaplı bilgilendirme öncesinde ise seri üretim versiyondan ilk resmi görseller artık gözümüzün önünde duruyor. Beklenildiği gibi konsept versiyon ile büyük oranda benzerlik gösteren modelin, lansman renginin bile konsept ile aynı olması gözümüzden kaçmış değil.

2019bmwz4p5

Ailenin en üst paketlerinden birisi olarak satışa sunulacak olan M40i versiyonuyla karşımıza çıkan yeni jenerasyon Z4’te kaput yapısının gövdeye oranla daha fazla olması dikkat çekiyor. Gövdede kullanılan tampon genel tampon karakteriyle M’den alıştığımız sportifliğin güzel bir şekilde uygulandığı modelde devasa 5 kollu jantların tasarımı da ahengi bozmayan cinsten.

2019bmwz4p3

Arka bölümünde ise egzoz çıkışları, difüzör ve metalik eklentilerin şu aşamada dikkat çektiğini söyleyebiliriz. İçeride yer alan donanımlarla ilgili de çok önemli bilgiler veren fotoğraflarda üç kollu direksiyon, 8 Serisi’nden tanıdığımız yeni jenerasyon dijital sürücü ekranı ve içerideki havayı tamamlayan modern bir vites topuzu tasarımı keyifli bir kombinasyon olarak değerlendirilebilir.

2019bmwz4p6

Şu anda detaylarına bakmakta olduğumuz M40i versiyonunda altı silindirli bir motor kullanacağını bildiğimiz BMW, henüz rakam paylaşmasa da güç değerlerinin maksimum 400 beygir dolayında seyretmesini bekliyoruz. Kısa süre içerisinde diğer parçalarıyla da karşımızda olacak olan 2019 BMW M4 ile ilgili gelişmeleri “Türkiye’nin En İddialı Otomobil Haber Portalı” otosevdasi.com üzerinden takip edebilirsiniz.

2019bmwz4p7

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir