Tamamen Değişen Tasarımıyla Karşınızda 7 Kişilik Dacia Duster

By on 28 Ocak 2017

İkinci jenerasyon Duster’ın geliştirme sürecini yürüten Dacia, yeni model seçeneği ve dikkat çeken tasarımla başarısını devam ettirmek istiyor.

2017 model yılı itibarıyla grubun diğer modellerinde de kullanılan EDC (Efficient Dual Clutch) çift kavramalı vites kutusu opsinuna kavuşan Duster için bu gelişme, gelecekte yaşanacak olan hareketliliğin ilk sinyallerini barındırıyordu. Renault grubuna dahil olduğu 2004 yılından günümüze kadar dört milyonluk satış rakamına ulaşarak önemli bir kilometre taşını geride bırakan Dacia, kullanıcılar tarafından en çok benimsenin modeline yeni bir varyasyon getirmeye hazırlanıyor. Auto Express’te yer alan haberde Dacia ekibinin, Duster’ın 7 kişilik versiyonu için geliştirme süreci yürüttüğü belirtildi.

daciaduster1-1000x562

Markanın en çok tercih edilen modellerinden biri olmasıyla birlikte SUV pazarındaki genişlemeden de faydalanmak isteyen Dacia, yine fiyat/performans bazında tatminkar bir modelle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 2017 yılında Duster üzerinde tasarımsal küçük değişimlere giderek devrimsel bir fark ortaya koymayan Dacia’nın 2018 yılında kullanıcılara sunacağı Duster’da bu değişime gideceği ve araç içi malzeme kalitesinde de gözle görülür iyileştirmelerin yapılacağı ifade ediliyor.

daciaduster2-1000x562

Duster’ın 7 kişilik versiyonuyla ilgili resmi bir isim telaffuz edilmese de “Grand Duster” seçeneğinin şimdilik ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Tasarımıyla birlikte sayısal değerlerde de önemli değişimleri beraberinde getirecek olan modelin standart Duster’dan 200 milimetrelik farkla yaklaşık 4.7 metre uzunluğa ve 650 litrelik bagaj hacmine sahip olması bekleniyor. Tüm bu değerlerin artacak olan aks mesafesiyle de doğru orantılı olduğunu söylemek çokta yanlış olmaz. Güç üniteleri bazında Duster’ın 7 kişilik versiyonunda, Renault’nun Kadjar‘da yer verdiği benzinli ve dizel motor seçeneklerinin birebir aynı oranda kullanılması da yüksek olan ihtimaller arasında. 2018 model yılıyla birlikte kullanıcılarla buluşacak olan yeni Duster ailesinin 2017’nin son çeyreğinde, düzenlenecek organizasyonla tanıtılması bekleniyor.
Kaynak Auto Express

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir