Suzuki SX4 S-Cross, Euro NCAP’tan 5 Yıldız Aldı!

By on 30 Ekim 2013

SX4 S-Cross; yetişkin yolcu koruması, çocuk koruması, yaya koruması ve güvenlik yardımcısı testlerinde sunduğu yüksek güvenlik performansıyla 5 yıldıza layık görüldü.

Suzuki’nin ‘‘Yaşam Tarzı’’ sloganını yansıtan crossover segmentindeki otomobili SX4 S-Cross,   araçların dayanıklılığını test eden bağımsız kuruluş Euro NCAP’tan 5 yıldız ile geçti. SX4 S-Cross; yetişkin yolcu koruması, çocuk güvenliği, yaya koruması ve güvenlik yardımcısı testlerinde sunduğu yüksek güvenlik performansıyla 5 yıldıza layık görüldü. Yeni bağımsız darbe testi sonuçlarına göre teste tabii tutulan SX4 S-Cross; 5 yıldızla üstün güvenli sürüş sistemini taçlandırdı.

Çarpışma testlerinde ön plana çıkan en önemli özelliği ise yaya güvenliği olan SX4 S-Cross, bu alanda yüzde 72’lik bir oranla tüm rakiplerini geçerek birinci sırada yer aldı. SX4 S-Cross, Euro NCAP testinde aldığı puanlarla segmentinde birçok rakibini geride bıraktı. Gövde yapısı ve yolcu güvenlik sistemleri sayesinde kazalara karşı en iyi güvenlik standardlarını karşılayacak şekilde yapılan SX4 S-Cross; yaygın çelik kullanımı ile darbelere karşı önemli ölçüde dayanıklı olarak üretildi.

Suzuki olabilecek en iyi/yüksek güvenliği SX4 S-Cross’ta aktif ve pasif sistemleri senkronize ederek sağlıyor. Güvenlik sistemi, hız aşımını engelleyen bir hız sınırlayıcı, ön hem de arka koltuklar da dahil olmak üzere emniyet kemeri hatırlatıcıları da içeriyor. Aracın güvenlik sisteminde bulunan yedi hava yastığı, gerili emniyet kemeri ve kuvvet sınırlayıcılar sayesinde ön, yan veya arkadan darbe durumunda yüksek güvenlik sağlanıyor.

Üstün Tasarım Özellikleri

SX4 S-Cross çekici tasarımı yanında, pazarda rakiplerinden farklılaşacak bir çok üstünlüğe sahip.

SX4 S-Cross’ta güvenli bir sürüş için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.  Araçta,    7 hava yastığı, ESP, Yokuş Kalkış Desteği, lastik basıncındaki düşüşleri ekrana yansıtan Lastik Basınç Sensörü ve Katlanabilir Pedal Sistemi sunuluyor.

SX4 S-Cross, ayarlanabilir arka koltuk sırtlıkları, üstün kaliteli deri koltukları, koltuk ısıtıcıları ve geniş arka kabini sayesinde tüm yolcular için konforlu bir yolculuk vadediyor. Diğer taraftan 430 litrelik bagaj hacmiyle kendi sınıfında öne çıkıyor.

SX4 S-Cross;  yeni nesil 4×4 Allgrip teknolojisiyle değişken yol koşullarına mükemmel uyum sağlıyor. Allgrip sisteminde orta konsolda yer alan bir düğmeyle 4 farklı sürüş modunu seçmeniz mümkün. Allgrip sisteminde normal sürüş koşullarında auto modu, daha fazla performans hissetmek için sport modu, karlı yollarda snow modu ve çamurlu yollarda lock modu seçilebiliyor.

Bunların yanı sıra SX4 S-Cross, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma sistemi, otomotik vites seçeneğinde direksiyondan kumandalı vites değiştirme, bluetooth handsfree sistemi, yağmur sensörleri,  otomatik yanan HID farlar, cruise control ve ön & arka park sensörleriyle konforlu bir sürüş sunuyor.

1600 cc’lik motorlarda SUV segmentinde kısıtlı seçenekler sunulurken, Suzuki SX4  S-Cross rekabetteki en geniş motor ve şanzıman seçeneklerini sunacak. S-Cross’un motor yelpazesi 1.6 Dizel ile 1.6 Benzinli Düz ve Otomotik vites seçeneklerini barındırıyor. Ayrıca hem dizel, hem de benzinli araçlarda 4×2’nin yanında, 4×4 opsiyonu da sunuluyor

Aynı zamanda da SX4 S-Cross; etkin motor teknolojisiyle sınıfının en düşük yakıt tüketimine ulaşıyor. (şehir dışı : 3,8 lt / 100 km)

SX4 S-Cross ayrıca sınıfının en büyük panoramik sunroofuna sahip olacak. Çift kademeli açılabilir panaromik sunroof 56 cm’lik açılma özelliğiyle arka koltukta oturanlara bile bu keyfi yaşatıyor.

Çevre Dostu

SX4 S-Cross ayrıca; özel olarak tasarlanan metalik kristal yeşil gövde boyasıyla da hem çevre dostu özelliğini, hem de “Şehrin içinde doğa, doğanın içinde şehir” temasını ön plana çıkarıyor. Aynı zamanda 115g/km CO2 emisyonu ile sınıfındaki en çevreye duyarlı otomobiller arasında yer alıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir