Suzuki Jimny Gün Yüzüne Çıktı

By on 18 Haziran 2018

Haziran ayının ilk haftası içerisinde ortaya çıkan sızıntı görselleri üzerinden ilk değerlendirmesini yapma fırsatına eriştiğimiz 2019 Suzuki Jimny, neyse ki bizi çok fazla bekletmedi. 1970 yılında başlayan macerasında artık dördüncü jenerasyonuyla yollarda olacak olan Jimny, ilk andan itibaren beğenilen ve artık karakteristik bir hal alan tasarım karakterini korumaya devam ediyor.

2019suzukijimy3

Jeep Wrangler ve Mercedes G-Serisi gibi markalarda olduğu gibi kutu formlu çizgilerin hakim olduğu yeni jenerasyonun tanıtım etkinliği önümüzdeki ay düzenlenecek. Bu etkinlik öncesinde paylaşılan detayları üzerinden karşımıza çıkan yeni Jimny, üzerinde yapılacak ufak modifikasyonlarla çok daha yetenekli bir hal alacak.

2019suzukijimy6

Aracın dış tasarımıyla ilgili en önemli değişimlerinden birisi gövde renginden farklı tonda kombin edilebilen tavanı. Bu sayede çok daha renkli bir karaktere bürünebilen araçta, ızgara ve yuvarlak formlu ışıklandırma grubu ve tamponlarda da güncellemeler dikkat çekiyor.

2019suzukijimy8

15 ve 16 inç‘lik jant setleriyle desteklenen bu güncellemelerin var olan versiyona göre Jimny’i çok daha güzel gösterdiğini de belirtmeden geçmeyelim. İçeriye girdiğimizde de sızıntı görsellerinde belirttiğimiz güncellemeler kendisine yer açıyor. Yeni jenerasyon Swift’ten hatırladığımız direksiyon, kadran ve multimedya ekranı büyük oranda benzerlik gösteriyor.

2019suzukijimy10

2019 Suzuki Jimny’nin altyapısı ve motoruyla ilgili elimizde çok fazla bilgi yok. Dört tekerlekten çekişli olarak satın alınabilecek olan aracın, elden geçirilen üç noktalı bağımsız süspansiyonlarıyla asfalt üzerinde de daha iyi bir dinamik sunar hale geldiği söyleniyor. Kaputun altında ise 1,5 litrelik benzinli makinenin elden geçirilmiş bir şekilde yer almasını bekliyoruz. Anahtarsız çalıştırma, hız sabitleyici, klima ve otonom acil frenleme gibi donanımlarla zenginleştirilen Jimny’nin tüm detaylarını 5 Temmuz’da alacağız.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir