SUV Dünyasına USSV Rhino GX İle Limuzin Özelliği [VİDEO]

By on 23 Ocak 2018

Amerika merkezli otomobil üreticileri arasında son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başlayan USSV, kendisine çok farklı bir felsefe belirlemiş durumda. Ürün gamında sadece iki model yer almasına rağmen dikkat çekmeyi başaran şirket, halihazırda kendi fabrikalarından canavar olarak çıkan araçların “yıldız” seviyelerini yükseltmekle meşgul.

2018rhinogx5

Tıpkı Ford Super Duty‘nin şasisi üzerine geliştirdiği Rhino GX‘de olduğu gibi. 2018’in giriş yapmasıyla birlikte GX’i yeni bir boyuta taşıyan USSV ekibi, askeri kimliğe sahip aracında konforun çıtasını bir üst noktaya taşıyor. Halihazırda bir girişim niteliğinde olan Kaliforniya merkezli markanın bu son hamlesinin ardından artık göz ardı edilme şansı bizce pek mümkün değil.

2018rhinogx6

Toplam uzunluğu 5 metre 80 santimetre olan “bu koca oğlan”ı taşıma görevi üstlenene motora ilk adımda odağımızı yaklaştıralım. Burada da altyapıda olduğu gibi Ford’un ünitesine yer veren USSV, kullanıcılara iki seçenek birden sunuyor. Dizel ve benzinli olmak üzere ayrılan bu seçeneklerin dizel ayağında 6,7 litrelik V8 (Ford’un ürettiği en büyük bloğa sahip dizel motorlardan) makine kullanılıyorken, benzinli seçenekte bizleri 6,8 litrelik V10 motor karşılıyor. Şimdilik performans bilgileri paylaşılmayan bu motorları gölgede bırakacak parçalar ise aracın içerisinde yer alıyor.

2018rhinogx2

 

2018rhinogx7

2018rhinogx8

 

VİDEO

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir