Subaru’nun Sınırlı Sayıda Üreteceği Pist Canavarlarının Yurt Dışı Fiyatı Belli Oldu

By on 16 Aralık 2017

Subaru, 6 aylık sürenin ardından otomobillerin satış fiyatlarını açıkladı. Subaru’nun paylaştığı bilgilere göre WRX STI Type RA’nın yurt dışındaki satış fiyatı 49.955 dolar olacak. 2018 BRZ tS ise 33.494 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Dünya genelinde her bir modelden sadece 500 adet üretileceğini belirtmekte yarar var. Subaru, yeni otomobillerin sevkiyatını ise önümüzdeki yılın nisan ayında gerçekleştirecek. Pist kullanımına yönelik geliştirilen otomobillerden WRX STI Type RA, Turbo beslemeli 2,5 litrelik motor üzerinde yapılan iyileştirmelerle 310 beygirlik bir güce sahip. Otomobil bu güce yeni piston, yazılım ve hava girişlerindeki revizyon sayesinde ulaştığını belirtelim.

Subaru-WRX-STI-Type-RA-204

Arka kanat ve tavan başta olmak üzere aracın önemli yerlerinde karbon fiber parçalara yer veren Subaru, BBS‘in 19 inçlik hafif alaşım jantlarıyla bu ağırlık kazanımını maksimuma çıkartıyor. Aracın sürüş dinamiklerine doğrudan etki edecek altyapısal değişimlere baktığımızda ön tarafta kullanan süspansiyonlarda iyileştirme yapıldığı arkadaysa her iki tarafta double wishbone’a yer verildiğin görüyoruz.

Subaru-WRX-STI-Type-RA-206

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir