Subaru’dan “Sınırlı” Adım: BRZ STi Sport Edition

By on 27 Eylül 2017

Toyota GT86 ile ortaklığıyla bildiğimiz Subaru BRZ‘nin sürüş dinamikleriyle Subaru genetiğini yansıtan en önemli modellerden birisi olarak beğeni kazanıyor. Kullanıcılara sunulduğu ilk dönemlerden itibaren gerek tasarım gerekse performansıyla günlük kullanıma uygun bir spor otomobil olarak nitelendirilen araçla, hitap ettiği kitle odaklı en büyük beklentinin STi versiyonu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

subarubrzsti4

Impreza’nın ardından STi logosunu üzerinde taşımayı hak eden belkide tek model olan BRZ için var olan bu bekletilerin karşılığı önümüzdeki ay düzenlenecek olan Tokyo Otomobil Fuarı‘nda karşılık bulacak. Subaru’nun resmi kaynakları üzerinden Tokyo otomobil Fuarı’na getireceğini açıkladığı BRZ STi Sport Edition sınırlı üretim rakamıyla kullanıcılara sunulacak.

Subaru’nun toplamda sadece 100 adet üretileceğini açıkladığı BRZ STI Sport Edition ilk gördüğünüz andan itibaren kayıtsız kalamamayacağınız bir yapıyı barındırıyor. Subaru’nun Crosstrek’te de yer verdiği ve büyük beğeni kazanan “Cook Grey Khaki” isimli renk seçeneğiyle başlayan bu detaylar, özel tasarım siyah jant ve STi logolu tamponla tamamlanıyor.

subarubrzsti5

Motoru ve teknik değerleriyle alakalı henüz bir bilginin paylaşışmadığı aracın süspansiyon sistemininse tamamen elden geçirildiği ilk adımda elimizde olan teknik detaylardan. Açıklanan bilgi yelpazesi içeriğinde belki de en üzücü olansa aracın sadece Japonya’da satışa sunulacak olması. Önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgileriyle karşımıza çıkmasını beklediğimiz BRZ STi Sport Edition’la ilgili son gelişmeleri otosevdasi.com üzerinden takip edebilirsiniz.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir