Subaru XV’nin Hibrit Versiyonu New York Autoshow’da Günyüzüne Çıkıyor…

By on 22 Mart 2013

SUBARU, dünyanın en önemli otomobil fuarları arasında yer alan New York Autoshow’da XV modelinin hibrit versiyonunun prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Subaru XV Hybrid Subaru tarihinin ilk benzinli ve elektrikli çalışan modeli olacak. Hibrit model yılın ikinci yarısı Kuzey Amerika’da piyasaya çıkacak.

Otomotiv sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan New York Otomobil Fuarı, 27 Mart tarihinde Amerikalı otomobil tutkunlarına kapılarını açarken; benzersiz teknolojisi, üstün motor performansı ve yüksek güvenlik özellikleriyle fark yaratan Subaru’nun ilk hibrit modeli “Subaru XV Hybrid” standın en önemli yeniliği olacak.

113. New York Otomobil Fuarı’nda A.B.D’de yılın ikinci yarısı satışa sunulması planlanan Subaru XV, sağladığı yüksek yakıt tasarrufu ve düşük emisyonlu AWD (Simetrik Sürekli Dört Çeker) sistemiyle Hydrid Crossover pazarında önemli bir yer edinmeye aday.

“Kirletmek için değil, kirlenmek için tasarlandı” sloganı ile hayata geçen model, standart XV’nin yerden 220 mm olan yüksekliğini koruyor. Tasarım olarak orijinal modele benzese bile ön tekerlek bombelerinde ‘Hybrid’ markası, saydam lens stop lambaları, gümüş rengi ve siyah alaşım jantları ve çarpıcı limon yeşili boya rengiyle farklılaşıyor.

Yüksek yakıt tasarruflu düşük emisyonlu kombinasyon

Subaru XV Hybrid, dört silindirli Boxer motor ile birlikte bir de elektrikli motora ve akü paketine sahip. Bu kombinasyon, hibrit olmayan XV’nin 100 km’de 7.0 litre olan yakıt tüketimini ve 162 g/km olan CO2 salınımını önemli derecede geliştirmeyi vaat ediyor

Fuarda Subaru standında ayrıca bir de konsept performans otomobili yer alacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir