SUBARU BRZ’, Uluslararası Araç Dinamikleri Dergisi Tarafından “Yılın Aracı” Seçildi”

By on 24 Mayıs 2012

“Saf Sürüş Zevki” sloganı ile yola çıkan, kalbinde özel bir boxer motor bulunduran sportif coupe BRZ, 2012 Uluslararası Araç Dinamikleri (VDI) Ödüllerinde ‘Yılın Aracı’ unvanına sahip oldu. Dengeli yol tutuşu ve yol hakimiyeti, mükemmel tepki kabiliyeti ve sunduğu sürüş keyfi ile üstünlük sağlayan BRZ’nin başmühendisi Toshio Masuda da, yeni nesil erişilebilir stil sahibi arkadan itişli bir coupe otomobil yarattığı için ‘Yılın Dinamikçisi’ seçildi.

Dünyanın saygın yayınevlerinden UKIP Media & Events Ltd.’nin Uluslararası Araç Dinamikleri dergisi, Subaru BRZ’yi 2012 Uluslararası Araç Dinamikleri Ödülleri’nde (VDI) ‘Yılın Aracı’ olarak seçti. Subaru BRZ bu ödülü, dengeli yol tutuşu ve yol hakimiyeti, mükemmel tepki kabiliyeti ve sunduğu sürüş keyfi ile kazandı. FHI’da çalışan BRZ’nin başmühendisi Toshio Masuda’ya da Subaru’nun en yeni spor araçlarının mühendisliği konusundaki lider rolü nedeniyle ‘Yılın Dinamikçisi’ unvanını kazandı.

VDI Ödülleri, araç sürüşünün ve araç hâkimiyeti teknolojilerinin mükemmeliyetini tanımak ve onurlandırmak için kez 2008 yılında verildi. “Yılın Aracı”, “Yılın Dinamikçisi”, “Yılın Dinamikler Takımı”, “Yılın Yeniliği”, “Yılın Geliştirme Aracı”, “Yılın Tedarikçisi” isimli toplam altı kategorinin her birinde hem okuyucuların gönderdiği hem de VDI editör kadrosunun belirlediği kısa bir aday listesi hazırlandı. Bu liste daha sonra araç dinamikçileri uzmanları ile gazetecilerden oluşan bağımsız ve uluslararası bir jüri ekibi tarafından değerlendirilerek seçim yapıldı.

Dünya Prömiyeri Kasım 2011’de Tokyo Motor Show’da yapılan Subaru BRZ Geçtiğimiz Mart ayında Cenevre Autoshow’da Avrupa basınına ve ziyaretçilere tanıtılmıştı. Subaru ve Toyota Motor Corporation tarafından ortak olarak geliştirilen yeni nesil arkadan itişli kompakt coupe BRZ, çevik yönlendirme sistemi ve benzersiz sürüş keyfi ile her iki markanın da çok sayıda müşteriye üst düzey ve saf sürüş deneyimi sunma konusundaki istekliliğini mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Dünyanın en düşük yer çekimi merkezine sahip araçlardan biri olan BRZ harika bir sürüş performansı vaat ediyor.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir