SsangYong Paris Motor Show’da Merakla Beklenen LIV-2’yi Tanıttı

By on 29 Eylül 2016
60 yıllık SUV tecrübesi ile 4×4 uzmanı Güney Koreli SsangYong, merakla beklenen büyük SUV modelinin konsepti LIV-2’yi Mondial De L’automobile’de 1-16 Ekim tarihleri arasında 115.kez düzenlenen Paris Motor Show’da tanıttı.
SsangYong Ceo’su Johng-sik Choi, “Güney Kore’nin lider SUV üreticisi olarak rekor sürede sıfırdan yeni bir araç üretmenin mümkün olduğunu Tivoli ve XLV ile gösterdiklerini, markanın tasarım yeteneklerini ortaya koyduklarını ve dünya çapında 100.000’den fazla satarak SsangYong’un gelecek vizyonunun şekillenmesinde bu modellerin önemini vurguladı. “
2017 yılında gelecek yeni büyük SUV modelinin, LIV-2 ile neredeyse tamamlanmış halinin de gözler önüne serildiğini iletti. “LIV-2 ileri teknoloji ve yüksek güvenlik özellikleri ile SUV konseptine lüks bir yaklaşım sunuyor. Bu modelin SsangYong’un bir başka dönüm noktası olacağına inanıyoruz. Bundan sonra her yıl yeni bir model için sözümüzü tuttuğumuzu da göreceksiniz”, diyerek görüşlerini belirtti.
LIV-2; 2013 yılında Seul Otomobil Fuarı’nda tanıtılan LIV-1  konseptinden sonraki basamak olarak SsangYong’a haklı bir gurur yaşattı.

SsangYong Tivoli ve XLV modelleri için ise, ekstra güvenlik paketleri ve uzun yolcukları daha keyifli hale getirecek özellikler eklenmiştir. SsangYong’un ilk B segmenti aracı olan Tivoli sınıfında lider konuma gelmesine yardımcı olan özelliklerini korurken, (AEBS) Özerk Acil Fren Sistemi standart donanımına eklenirken, opsiyon olarak Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi, Şeritte Tutma Sistemi, High Beam Assist ve Trafik Sinyal Tanıma özellikleri sunulmuştur. Ayrıca konforlu bir seyahat için tamamen ayarlanabilir direksiyon simidi ve uzun yolculuklar için opsiyon olarak arka koltuk havalandırma özelliği de araçla birlikte sunulmaktadır.

C segmentine başarılı bir giriş yapan SsangYong XLV’ye ise, Tivoli modeline eklenen yeni güvenlik özellikleri yanında kışın rahat bir yolculuk için ısıtmalı arka koltuk özelliği eklenmiştir.

Paris Fuarı’nda SsangYong’un gelecek vizyonu sevenlerinin gözlerinde tüm ihtişamıyla canlanmış oldu.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir