Spor Sürüş Tutkunlarının Merakla Beklediği Alfa Romeo’nun İki Yeni Modeli Birmot’ta!

By on 01 Eylül 2014

Türkiye’nin lider otomotiv perakendecilerinden Birmot, spor sürüş meraklılarının sabırsızlıkla beklediği Alfa Romeo’nun iki yeni modeli; Giulietta QV ve MiTo QV’nin satışına başladı. İtalyan stilleri, güçlü motorları ve benzersiz sürüş performanslarıyla fark yaratan Giulietta QV ve MiTo QV için siparişleri almaya başlayan Birmot, Ekim ayı itibarıyla araçları teslim etmeyi planlıyor.

Alfa Romeo’nun, sportif modellerine özel bir kimlik kazandıran efsanevi sembolü “Quadrifoglio Verde” (Dört Yapraklı Yonca) işaretine sahip 2014 model araçlar Birmot Kuruçeşme, Suadiye,  Beylikdüzü ve Antalya showroom’larında yerlerini aldı.

Giulietta QV

240 HP gücündeki doğrudan enjeksiyonlu 1750 cc turbo benzinli motoruyla kendi kategorisinde kusursuz güç ve tork değerleri sunan Giulietta QV sıfırdan 100 kilometreye sadece 6 saniyede ulaşıyor. QV versiyonu emisyon değerleri açısından Euro 6 standartlarını da karşılıyor ve 1750 cc 240HP TCT motoru 162 g/km’lik bir emisyon değeri sunuyor.

MiTo QV

1.4 MultiAir Turbo Benzin motorlu MiTo QV, 5.500 devirde 170 HP güce ulaşırken, dinamik sürüş modunda 2.500 devirde 250 Nm’lik tork sunuyor. Saatte 219 kilometre maksimum hıza erişebilen araç sadece 7.3 saniyede sıfırdan 100 kilometreye hızlanıyor. Azaltılmış emisyonu ve yakıt tüketimiyle MiTo QV bir önceki versiyonuna göre CO2 emisyonunu %11, yakıt tüketimini ise %10 azaltıyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir