Spagetti Tadında 550 beygirlik Maserati Levante GTS Aileye Giriş Yapıyor

By on 12 Temmuz 2018

25. yaşını kutlayan Goodwood Hız Festivali‘nin beklenen açılış günü nihayet geldi. Tüm dünyadan otomobilin her alanında yer alan isimlerin bir araya geldiği bu özel etkinlik, klasiklerden yeni modellere uzanan geniş bir yelpazeyi barındırıyor.

Siemens ortaklığıyla geliştirilen 1965 model Ford Mustang‘in sürücüsüz teknolojiyle katılımcılara bir ilki yaşatacağı festivalde ilk kez sahne alacak otomobiller de yüzünü göstermeye başladı. Bu çerçevede karşımıza çıkan Maserati Levante GTS de, Goodwood’un hakkını verecek parçalardan birisi olacak.

maseratilevantegts2

Quattroporte’den hatırladığımız GTS rozetinin gerekliliklerini üzerinde taşıyan modele Ferrari imzalı makineyi transfer eden Maserati, versiyonu mart ayında tanıtımın gerçekleştirdiği Trafeo‘nun altında konumlandıracak.

maseratilevantegts4

Levante GTS’in teknik detaylarına geçmeden önce, nerede konumlandığını anlayabilmek adına amiral gemisi niteliğindeki Trafeo’nun özelliklerini anımsamakta fayda var. GTS ile aynı motorun kullanıldığı Trafeo’da bizleri 590 PS güç ve 730 Nm tork değerleri karşılamıştı.

maseratilevantegts3

Bu makineyle 0’dan 100’e hızlanmasını sadece 3,9 saniyede tamamlayan versiyonunda maksimumda erişebildiği değerse 300 km/s olarak yerini koruyor. Bugün Goodwood’da karşımıza çıkan GTS ise 3,8 litrelik V8 makinenin 550 PS güç ve 730 Nm tork üreten haline sahip. 0’dan 100’e hızlanmasını 4,2 saniyede tamamlayan GTS’in maksimumda erişebileceği hız ise 292 km/s olarak paylaşıldı.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir