SONBAHAR & KIŞ MODASI

By on 05 Eylül 2018

Yaz mevsimi sona ererken hızla geçen günler, bizi Sonbahara taşıyor. Sonbahar başlarken yağmur üzerimize üzerimize yağıp, bize mutluluk verip, bazen de hüzünlendiriyor. Yazın o karmaşasından çıkıp birdenbire bir hüzne kapılıyoruz.

Şair Cahit Zarifoğlu’nun dediği gibi “Bir ölüm vefalı, bir de Sonbahar”, sanki yaz daha bir cıvıl cıvıl daha bir telaşlı, koşturmalı geçer de Sonbaharda hayat durur, ama biz kadınlar nerede olursak olalım modaya uymaya çalışırız.

Özellikle de çalışan kadınlar için moda önemli bir yer tutuyor. Bakalım bu sezon Sonbahar Kış Modasında neler var.

Sezon kadını, vahşi desenlere bürünüyor, tamamen deri elbiselerle ciddiyetini arttırıyor. Uzay çağını yaşamak isteyenler, bilim kurgu sahnelerinden fırlama görüntülerle modaya hayat veriyor.

Pelerinler, modern pileler, karışık ipek dokular, üst üste giyilen ceketler, topraktan esinlenilen renklerle, harika bir moda oluşturuyor.

Fransız ipekleri, tek parça elbiselerle bütünleşiyor. Boyun kısmı düğümlü başörtüleri de modada yerini alıyor. 80’li yılların modasına uygun elbiseler, kürkler, botlar, ışıltılı gece elbiseleri de geri dönüyor.

Leoparlar, ekoseler, danteller, romantik elbiselerde kullanılmaya başladı. Sonbahar ve Kışa damga vuracak neon renklere, kendinizi kaptırabilirsiniz.

Yaz mevsimine veda ederken, Sonbahara merhaba diyor, mutlu müjdeli günler dileyerek hoşça kalın diyorum.
Seda Sezer Şahin

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir