Soğuk Havalarda Cildinizi Nemsiz Bırakmayın!

By on 19 Ocak 2015

Hayatın telaşı içerisinde koşturup dururken cildinize yeterli zaman ayırabiliyor musunuz?

Soğuk hava, egzoz dumanları, klima, bacalardan çıkan dumanlar, endüstriyel atıklar, çamaşır, bulaşık deterjanları, musluktan akan sulardaki kimyasallar, tozlar, kirler, bilgisayar ve televizyondan yayılan zararlı ışınlar gibi dış faktörler, cildimizi olumsuz yönde etkileyerek cildimizin kurumasına, pul pul dökülmesine ve lekelenmesine sebep olur.

seda1Kış aylarında cildimizi nemli tutmak için derinlemesine bakım yapmak, sağlıklı besinler ile içten beslemek gerekir. Cilt temizliğine önce arındırıcı jel uygulaması ile başlamalıyız. Arındırıcı jeli uygulamadan önce ise cildimizi 5 dakika boyunca buharda tutarak gözeneklerin açılmasını sağlamalıyız. Jel uygulamasından sonra tonik ile özellikle alın, çene, burun bölgemizi derinlemesine temizlemeliyiz. Ardından maske, cilt bakım serumu ve nemlendirici su bazlı krem uygulaması ile cildimizin gereken nemini almasını sağlayabiliriz.

seda2Cildimiz dış faktörlerden etkilendiği kadar iç faktörlerden de bir o kadar olumsuz etkilenebilir. Düzensiz uyku, beslenme ve stres ciltte olumsuz sonuçlar oluşturuyor. Cildimize gereken vitamin ve minerali sağlamamamız halinde cildimizde yağlanmalar, akneler ve kuruluk gibi bir çok problem ortaya çıkıyor.

seda3Bakımlı bir cilde sahip olmak için;

-Günde 2 litre su içmeyi unutmayın

-Sigara ve zararlı asitli içeceklerden uzak durun

-Cildinizi her gün nemlendirin

-Maske kullanın

-Spor yapın

Sağlıklı, bakımlı, umutlu, mutlu, başarılı hissetmeniz dileğiyle,

 

Sevgiyle kalın…

Seda Sezer Şahin

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir