SKODA’NIN MODEL ATAĞI RAPID İLE SÜRÜYOR!

By on 28 Nisan 2012

Skoda, her 6 ayda yeni bir model çıkartma çalışmaları çerçevesinde daha önce tanıtımını gerçekleştirdiği MissionL konsept aracının “Rapid” adı altında seri üretimine başlıyor.

Skoda’nın 2018 Büyüme stratejisi kapsamında her 6 ayda bir yeni model üretme çalışmalarının 2012 yılındaki ikinci modeli Rapid’in duyurusu Pekin Otomobil Fuarında yapıldı. Fabia ve Octavia arası bir kompakt yapıya sahip olan ve daha önce tanıtımı gerçekleştirilen MissionL konsept modeli ‘‘Rapid‘‘ adı altında, yılın son çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak.

Rapid modeli için Skoda CEO’su Winfried Vahland ‘‘Büyüme stratejimizin bir parçası olarak Skoda, kurumsal tarihinin en büyük model atağını başlattı ve gelecek yıllarda da her altı ayda piyasaya yeni bir model sürmeyi planlıyoruz. Yeni modellerimiz, uluslararası pazarlarda bizim için güçlü bir rüzgar sağlayacaktır“ açıklamasında bulundu.

‘‘Müşteri talepleri göz önünde bulunduruldu“

Skoda, otomotiv sektöründe gün geçtikçe ilgi gören ve büyüyen Fabia ve Octavia arası segmentte yer alan Rapid modelinin iç tasarım ve donanımı konusunda üretim aşamasında, halktan nasıl bir otomobil istediklerine dair görüşler alınarak, talepleri maksimum oranlarda karşılayacak bir model oluşturuldu.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu Rapid ile toplam pazarın yüzde 12’sine hitap eden bir segmente gireceklerini belirterek ‘‘Rapid ile B Sedan segmentine giriyoruz. Böylelikle hitap ettiğimiz oranı yüzde %90‘a çıkartmış oluyoruz. 2015 yılı için hedeflediğimiz yüzde 3’lük Pazar payına ulaşma hedefimizde Rapid, bizim için önemli bir model olacaktır“ dedi.

Aileler için ideal bir araç olarak tanımlanan Rapid, Skoda yaratıcılığının ve konforunun son ürünü olarak tanımlanmakta. Yeni tasarımı, işlevselliği, sürücü ve yolcular için kullanım kolaylığı, geniş bagaj hacmi ile fiyat-fayda oranında en üst noktaya çıkan Rapid’in Avrupa satışına 2012 yılının sonlarında başlanacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir