Skoda’nın Baş Tasarımcısı Oliver Stefani Oldu

By on 06 Ağustos 2017

Skoda‘nın yeni nesil tasarımları sektörün önde gelen isimlerinden Oliver Stefani tarafından gerçekleştirilecek. Bugüne kadar ses getiren tasarım dilini başarıyla uygulayan Stefani‘nin VW Grubu‘nun birçok modelinde de imzası bulunuyor. Son dönemdeki birçok çarpıcı model ile tüm dünyada beğeni ile karşılanan yeni modeller sunan Skoda, özellikle SUV segmentindeki farklı diliyle dikkat çekmişti.

Skoda’nın yeni Baş Tasarımcısı Oliver Stefani, 2002 yılından birçok konsept ve üretim otomobiline imza atarak dikkatleri toplamayı başarmıştı. Skoda markasının tasarım dilinin gelişiminde bir sonraki adımı temsil eden Stefani, uzmanlığını yeni modellerinde sürdürecek ve markanın gelişimine katkı sağlayacak.

Skoda Octavia RS çizimSon dönemde VW markasının Polo, Jetta, Tiguan, up! ve Golf gibi birçok modelin tasarımını gerçekleştiren 53 yaşındaki yeni Baş Tasarımcısı Oliver Stefani, özellikle tasarladığı konsept araçlarla tanınıyor. Stefani, bundan sonraki süreçte Skoda’ya özgü “Akıllıca“ pratik fikirleri ve kristalden ilham alan dinamik tasarım dilini yeni modellere aktarmaya devam edecek.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir