Skoda’dan Çiçeği Burnunda Babalara Farklı Bir Bebek Arabası :vRS ‘Man-Pram’

By on 06 Eylül 2013

Skoda, vRS model serisinden esinlenerek yüksek performanslı bir bebek arabası yarattı. “vRS Mega Man-Pram” yeni babalar için, farklı bir bebek taşıma deneyimi yaşatmak üzere tasarlandı.

Çek üretici Skoda’nın en hızlı modeli olan yeni Octavia vRS’nin tanıtımı amacıyla şirket mühendislerine, otomobilde sağladıkları kalitenin aynısını günlük hayatta kullanılan bir başka nesnelere de taşımaları görevi verildi. İşte bu çalışmalar, “vRS Man-Pram” gibi bir çocuk arabasının da yaratılmasına önayak oldu.

vRS tarzı bebek arabası ortaya çıkarılmadan önce, tıpkı otomobillerde olduğu gibi tüketicilere yani babalara soruldu. Yaklaşık 1000 baba ile gerçekleştirilen araştırmanın sonucunda, katılımcıların yüzde 76’sı, farklı tasarıma ve yüksek donanıma sahip bir bebek arabasını kullanmak için daha fazla zaman ayırabileceğini söyledi. Bu da yeterliydi. Sonuçta ortaya, yerden yüksek, 20 inçlik alaşım jantları, her koşula uyan lastikleri, hidrolik süspansiyonu, spoilerı, geniş fren kaliperleri, fazla güç gerektirmeyen tutanakları ve gece sürüşleri için farları bile olan eşsiz bir bebek arabası çıktı. Bebeklerin rahatı için de sportif bir oturma yeri ve ayarlanabilir bel desteği de unutulmadı.

Mega-Man-PramSkoda’nın yarattığı bebek arabası Skoda Octavia vRS’nin donanımlarının belirlenmesinde, babaların istekleri etkili oldu. Babaların bir bebek arabasında en çok görmek istedikleri 5 unsurun tasarım, alaşım jantlar, hidrolik süspansiyon, stop lambası da olan yüksek performanslı frenler ve spoiler olduğu belirtiliyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir