Skoda’dan 1 Milyonuncu Superb’i Başarısı

By on 14 Mayıs 2017

Skoda, ilk jenerasyonunu 2001 yılında üretmeye başladığı “amiral gemisi“ modeli Superb’de 1 milyonluk üretim adedine ulaşmayı başardı. Her jenerasyonunda sınıfının standartlarını belirlemeye devam eden Superb, segmentinin en iddialı modellerinden biri olarak dikkat çekerken, Skoda markası adına da yeni bir dönemin simgesi haline geldi.

Orijinal olarak ilk kez 1934 yılında kullanılan Superb ismi, daha sonrasında modern dönemde üç jenerasyonuyla birden markaya büyük katkılar sağladı. Çek markanın en çok tercih edilen Octavia modeliyle birlikte Skoda’nın en temel modelleri arasında bulunan Superb, ilk jenerasyonyula 136 bin, ikinci jenerasyonuyla 618 bin 500 adetlik satışlar elde etmişti.

1.000.000 vyrobených vozů ve Škoda Auto, závod Kvasiny.

Gelmiş geçmiş en iyi Superb olan son jenerasyon ise, şimdiden 250 bin adetlik satışlara ulaştı. Türkiye’de de büyük bir ilgi gören ve 2016 senesinde Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından Türkiye’de Yılın Otomobili unvanıyla onurlandırılan Superb, ülkemizde satışa sunulduğu 2015 yılı Temmuz Ayı itibariyle yaklaşık 12.000 adetlik satış elde etmeyi başardı.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir