Skoda’da Yeni Strateji ‘Dijitalleşme’

By on 24 Haziran 2016

Gerçekleştirdiği model atılımlarıyla yılda 1 milyon adetten fazla otomobil satan bir üretici haline gelen Skoda, yeni stratejisiyle hedeflerini ileriye taşıyor. “Dijitalleşme” konusunda da yeni bir yol haritası çizen Skoda, 2025 Yılı Stratejisi çerçevesinde “şirket çapında dijitalleşme”, “akıllı cihazlarla araç içinde iletişim/birbirleriyle haberleşebilen araçlar” ve “Gelecekteki Taşıma Çözümleri” konularındaki çalışmalarını artırıyor.

Tüm dünyada, son yıllarda giderek artan teknolojik değişimi yakından izleyen Skoda, bu dönüşümü araçlarına ve gelecekte sunacağı ulaştırma çözümlerine de aktarmak amacıyla güçlü hedefler ortaya koydu. “Dijitalleşme” başlığı altında çalışmalarını yoğunlaştıran Skoda, bu amaçla yeni ürünler geliştirmek ve ulaşım hizmetleri sunmak amacıyla bir hareket planı belirledi. Şirket, bu çalışmalarla birlikte Skoda markasının dijital dönüşümünü de gerçekleştirerek gücünü ve rekabetçiliğini de artırmış olacak.

Böylece dijital devrimle şekillenen Skoda modelleri, yeni teknolojilerin makul seviyede adaptasyonuyla müşterilerine daha kolay, verimli ve ilginç bir seyahat deneyimi yaşatacak.

“Dijitalleşme”, Skoda’nın yakın zamanda açıkladığı “2025 Stratejisi”nin en önemli eylemlerinden birini oluşturuyor. Yeni nesil Fabia modeliyle birlikte, tüm yeni modellerine akıllı telefonlarla iletişim olanağı tanıyan teknolojileri eklemeye başlayan Skoda, dijitalleşmeyi, şirket içinde de eğitimden çalışanların deneyimlerini artırmaya, 3 boyutlu teknolojiler ve sanal gerçeklik yardımıyla araç geliştirmeye, hatta üretmeye kadar bir dolu alana taşımayı hedefliyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir