Skoda Servis Hizmetleri Artık Cepte!

By on 22 Şubat 2013

Skoda, servis hizmetlerine yönelik akıllı telefonlar için “Skoda Servis” uygulamasını hizmete soktu. iPhone ve Androit işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilecek uygulamayla, en yakın yetkili servislere, yol yardım hizmetlerine, bir kaza durumunda yapılacaklara ilişkin ipuçlarına, Skoda modellerinin kullanım klavuzlarına ulaşmak mümkün olabilecek.

Bir yandan yeni modelleriyle atağını sürdüren Skoda, diğer yandan da Skoda sahiplerinin hayatını kolaylaştıracak yeniliklere imza atıyor. “Skoda Servis” adıyla hizmete giren, AppleStore ve Android Market’ten ücretsiz olarak indirilen uygulamayla, bulunulan yere en yakın yetkili servisler, yol yardım hizmeti, kaza durumunda yapılacaklara ilişkin ipuçları ve modellerin kullanım klavuzları Skoda kullanıcılarına bir telefon kadar yakın olacak.

Skoda Servis uygulaması, yoldayken karşılaşılabilecek çeşitli durumlarda Skoda kullanıcılarına en iyi şekilde yardımcı olmak amacıyla hazırlandı. Uygulama, akıllı telefon kullanan Skoda sahiplerine bulundukları yere en yakın yetkili servisin tüm iletişim bilgilerine ulaşma imkanı tanıyor. Bu uygulamadan söz konusu servisin çalışma saatleri de görülebilirken, kayıtlı telefonu aranabiliyor ya da mail atılabiliyor. Her ay bir kez güncellenen uygulama, böylece yetkili servislere ilişkin değişiklikleri de içeriyor.

Skoda Servis uygulaması, yol yardım hizmetine doğrudan telefonla ulaşmayı mümkün hale getirirken, olası bir kaza ya da acil durumda sürücünün neler yapması gerektiğine ilişkin ipuçları da veriyor. Bu sayede Skoda kullanıcısı, itfaiye, polis ya da ambulans gibi önemli acil hizmet birimlerinin telefonlarını,  bir kaza sonrası nelerin yapılması gerektiğine ilişkin adımları bulabiliyor.

Yine uygulamayla araç sahibinin, kendi aracına ilişkin ihtiyaç duyduğu bilgilere kolayca ulaşmasına da imkan tanınıyor. Skoda kullanıcısı, aracının modelini uygulamadan seçerek kullanım klavuzunu indirebiliyor, gösterge panelinde yanan ve bilmediği uyarı ışıklarının ne anlama geldiğini öğrenebiliyor ya da araçla ilgili diğer bilgilere kolayca bakabiliyor.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir