Skoda Motor Sporları Takımı’ndan Tarihi Başarı…

By on 26 Mart 2013

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın Kanarya Adaları’ndaki ayağını Skoda Takımı’ndan Jan Kopecky bir kez daha ilk sırada tamamladı. Kanarya Adalarındaki yarışlarda son 4 yıldır birinciliği kimseye kaptırmayan Skoda Takımı, muhteşem bir zafere imza atarken, Jan Kopecky de üst üste 3’ncü kez podyumun zirvesinde yer alarak ulaşılması zor bir rekora imza attı. Jan Kopecky ve Pavel Dresler’in birinci olduğu yarışla birlikte Skoda Motor Sporları Takımı, Avrupa Ralli Şampiyonası takım  sıralamasında ilk sıraya yerleşti. Kanarya Adaları’nın Las Palmas kentindeki zorlu parkur, Skoda Takımı‘nın en başarılı sonuçları aldığı parkur olarak da dikkat çekiyor.

Skoda Motor Sporları Takımının başarılı pilotu Jan Kopecky, Las Palmas parkurunun pilotlar tarafından çok sevilen etaplardan oluştuğunu belirtiyor. Kopecky, yerel halkın ralliye büyük ilgi göstermesinin de kendilerini olumlu anlamda motive ettiğini kaydederek“ Skoda’nın 4, bizim de üst üste 3’ncü kez bu yarışı başarıyla tamamlamamız bir tesadüf değil, mükemmel bir sonuç. Pavel ile birlikte aracı bu yarışa çok iyi hazırladıkları için tüm ekibe teşükkür ediyoruz“ dedi.

Skoda Motor Sporları Takımı Menajeri Pavel Hortek, Kosecky ve Dresler‘in takım taktiğine uygun olarak yarıştığını belirterek “Fabia Super 2000 ile yarışan ve zirvede olması gereken ekip yarışı kazandı. Gerek otomobil gerekse de pilotlarımız mükemmel bir performans gösterdiler“ şeklinde konuştu. Avrupa Ralli Şampiyona’nın dördüncü ayağı 25-27 Nisan 2013 tarihleri arasında Azor Adaları’nın en büyüğü olan Sao Miguel Adası’nda yapılacak.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir