Skoda Haftasonunu Zirvede Geçirdi…

By on 28 Mayıs 2012

Skoda Motorsporları takımları haftasonu gerçekleşen yarışlarda zirvede yer aldılar. Hanninen&Markkula ikilisi Hırvatistan’da gerçekleşen Avrupa Şampiyonası etabında, Kopecky & Dresler ikilisi ise Çek Cumhuriyeti’ndeki yerel şampiyonada birincilik kürsüsünde yer almaya hak kazandılar.

2012 yılı Skoda Motorsporları’nın zaferlerine tanıklık ediyor. 2 farklı yarışta aynı zamanda yer alan Skoda Motorsporları, haftasonu Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleşen yarışlarda birincilik kürsüsüne ulaştılar.

Hanninen&Markkula ikilisi Hırvatistan’da gerçekleşen Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 3. Ayağında Skoda Fabia S2000 aracı ile heyecan verici bir mücadele gerçekleştirdiler.  Avrupa Ralli Şampiyonasında bu sezonki ilk zaferlerini kutlayan Hanninen&Markkula ikilisi yarış sonrası yaptıkları açıklamada bilinmezler içinde yarıştıklarını belirterek “Doğru taktikleri uygulayarak en az hatayla etapları tamamladık ve zirveye ulaştık. Çok mutluyuz” açıklamasında bulundular.

Kopecky’den 4’de 4

Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Çek Rallisinde start alan Kopecky&Dresler ikilisi, bu seneki 4. yarışlarında 4. kez zirvede yer alma başarısı gösterdiler. Fabia S2000 ile başarılı bir grafik çizdiklerini belirten Kopecky “Tatmin edici bir sonuç elde ettik. Bundan önceki son yarış olan Sumava rallisinde olduğu gibi Cesky’de de ilk zaferimizi elde ettik” dedi. Rakiplerinin çok hızlı olduğunu sözlerine ekleyen Kopecky, bu durumun zaferini daha anlamlı hale getirdiğini de sözlerine ekledi.

Skoda Motorsporları Başkanı Michal Hrabánek ise “İki farklı yarışta aynı anda zirvede yer almak tüm ekibimiz için mükemmel bir sonuç. Her iki takımımıza da teşekkür ederim” dedi.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir