Skoda Fabia’nın Dayanıklılığını Tescil Edildi!

By on 19 Temmuz 2013

Ekonomik motor seçenekleri, kompakt boyutları ve tasarımıyla sınıfının popüler modellerinden biri olan Fabia, dayanıklılığını da kanıtladı ve 1 milyon kilometreyi sorunsuz olarak geçmeyi başardı

Çek üretici Skoda’nın gözbebeği olan Fabia, ekonomik motor seçenekleri, geniş iç mekanı ve kompakt boyutlarıyla kendi sınıfının gözde modellerinden biri haline gelirken, dayanıklılığını da kanıtladı. Alman Peter Kirchhoff, sahibi olduğu 2000 model Skoda Fabia ile 1 milyon kilometreyi sorunsuz olarak aşarken, markanın ürettiği modellerin iddiasının da canlı kanıtı oldu.

2000 yılında sadece 11 kilometredeyken satın aldığı 1.9 lt TDI (101 PS) motorlu Skoda Fabia ile 13 yılda 1 milyon kilometre kateden Kirchoff, bunu, Skoda fabrikası içindeki müzede düzenlenen, Skoda yetkililerinin yanı sıra markanın Alman tutkunlarıyla birlikte kutladı. Yaşadığı Sprockhövel’den Fabia’sı ile yola çıkan Kirchoff, Çek Cumhuriyeti’ndeki Mlada Boleslav tesisine ulaştığında kilometre sayacında 999.999 rakamı vardı.

188_SKODA-Fabia-1-million-003!Skoda Auto Teknik Geliştirme Bölümü yetkilisi Dr. Martin Hrdlicka, bu gelişmeden büyülendiklerini söylerken, “Skoda markasının ürettiği bir otomobilin, böyle bir sonuca imza atmış olması bize gurur veriyor. Hiç kuşkusuz araçlarımızın kalite ve dayanıklılığının kanıtlamak açısından bundan daha güzel bir fırsat olamaz” dedi.

Aracın sahibi Kirchoff ise, “Otomobilimi satın aldığımda 11 kilometredeydi. Kilometre sayacında 1 milyon rakamını göreceğimi hayal bile etmemiştim” diye konuştu. Aracını gündelik hayatında kullanan Kirchhoff, 500 bininci kilometreyi 2007 yılında geçmiş. Kirchoff, “Yarım milyon kilometre yol yapmış olmama karşın, üzerinde hala fabrikadan çıktığı günkü egzoz bulunuyordu. Teknik muayeneye girdiğimde de, araç hiçbir hata vermedi” diyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir